Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

OWOCNA PRACA GRAFICZNA I MALARSKA MŁODYCH ARTYSTÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W TRZYGŁOWIE

Jakub Siekielski zdobywcą Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym LMiR Jakub Siekielski zdobywcą Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym LMiR

21 maja br. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Szczecin odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników półfinałów XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego ”Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. 

Komisja konkursowa Zakładu Regionalnego Geologii Pomorza Państwowego Instytutu Geologicznego PIB w Szczecinie przyznała reprezentantowi Grupy Graficznej /GGG/ ze Szkoły  Podstawowej w Trzygłowie Jakubowi Siekielskiemu - wyróżnienie /szczebel regionalnym obejmował województwa zachodniopomorskie i lubuskie/. Linoryt wykonany przez Jakuba jest odpowiedzią na hasło konkursowe w kategorii  plastycznej "DRAPIEŻNE OBLICZA ZIEMI”.  Wystawa pokonkursowa odbędzie się w Galerii Prezydenckiej w Szczecinie.

11.05.2013 maja br. odbył się Ogólnopolski Finał Konkursu Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na Morzu”, organizatorem była Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Ekonomiczny w Szczecinie. Honorowy patronat pełniła Pani Anna Komorowska.

 „Polskie rzeki, jeziora i morze – nasze wspólne dobro” tak brzmiało hasło inspirujące do działań plastycznych. Na tle prac, które napłynęły z wielu stron kraju,  komisja konkursowa znacząco doceniła osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej w Trzygłowie przyznając w poszczególnych kategoriach:

-grafika - GRAND PRIX - JAKUB SIEKIELSKI /kl.IV/, 

-malarstwo –NAGRODA – Kacper Bogusz /kl.II/,

-szkoła – WYRÓŻNIENIE –do którego poza głównym laureatem szczególnie przyczyniły się prace uczniówzkl. II:Oliwii Urbaniak,  Oli Łosiewicz, Klaudii Bryl, Marcela Górskiego, Maćka Stanisławka oraz  Kacpra Stanisławka /kl.IV/ i Mateusza Koszyka /kl.V/.

Tegoroczny sukces uczniów Grupy Graficznej /GGG/ z trzygłowskiej podstawówki jest jej siódmym osiągnięciem nagrody głównej na szczeblu ogólnopolskim.

Dotychczas linoryty reprezentowały szkołę: na wystawach w Bibliotece Publicznej w Gryficach i GDK, w murach Galerii i Muzeum „Brama” na wystawach pokonkursowych np. w Galerii Prezydenckiej w Szczecinie, w Cafe 22 /na 22 piętrze/ w Szczecinie, w dwóch edycjach kalendarzy /r. 2009 i 2010/ wydanych przez Państwowy Instytut Geologiczny w Szczecinie, na wystawie XVIII Międzynarodowego Bienale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu /2012/, a także zdobią gmach Wydziału Techniki Morskiej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie /galeria internetowa www.graftrzyglow.republika.pl/.   

 

Ścieżkami plastyki młodych twórców prowadzi

Marek Prociak

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*