Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

II FORUM BIBLIOTEKARZY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Dnia 19 czerwca br. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbyło się II Forum Bibliotekarzy Województwa Zachodniopomorskiego. Temat spotkania brzmiał „Bibliotekarz w dobie zmian”. Z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach w spotkaniu uczestniczyły dwie bibliotekarki: Anna Burda i Genowefa Kijowska.

 Program Forum był bardzo ciekawy. Poruszał wiele ważnych spraw dla zawodu bibliotekarza, dotyczył m.in. kształcenia bibliotekarzy, bibliotekarza dyplomowanego, problemów bibliotekarzy szkolnych oraz bibliotek publicznych. Omówione zostały zmiany w pracy bibliotek w związku z realizacją Programu Rozwoju Bibliotek. Gryficka Biblioteka również realizuje projekt i ma w tej dziedzinie już duże osiągnięcia, jednym z nich jest zorganizowanie konkursu literackiego pod hasłem „Utalentowani” oraz wydanie zboru wierszy i opowiadań laureatów tegoż konkursu. Odbyły się również dwa nocne czytania przy zaangażowaniu nauczycieli i uczniów z Gimnazjum nr 2 w Gryficach. Najważniejszym efektem uczestnictwa w Programie jest nawiązana współpraca z lokalnym środowiskiem.

Po każdym wystąpieniu długo trwała ożywiona dyskusja, bowiem w spotkaniu brało udział 130 osób.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach

Anna Burda

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*