Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/1wrzesnia
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/1wrzesnia


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:18 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

GRYFICE UCZCIŁY ROCZNICĘ 1 WRZEŚNIA

Uroczystości związane z 74. rocznicą wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się mszą święta o godz. 11.30 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gryficach, celebrowaną przez ks. dziekana Kazimierza Półtoraka oraz ks. Ryszarda Raczkiewicza:

„Módlmy się za tych, którzy za nas umierali. Niech odpoczywają, bo idą wraz z nimi ich czyny. Drodzy kombatanci! Najmilsi w Chrystusie Panu bracia i siostry. Dzisiaj Polska wolna i niepodległa staje się w rocznicę wybuchu okrutnej wojny, by budować na fundamencie ofiary żołnierzy, obrońców bohaterskich, żołnierzy różnych frontów, swoją przyszłość (…) Tak to już jest, nie wolno liczyć na  koniunkturalizm, bo to od niczego nie prowadzi. Nasze młode pokolenie patrzy z taką samą nadzieją na wolność, którą wywalczyli nasi ojcowie, dziadkowie. Trzeba tę wolność wykuć służbą Ojczyźnie, oddając cześć żołnierzom Westerplatte, obrońcom Poczty Gdańskiej, kawalerzystom spod Mokrej, żołnierzom polskich Termopili spod Wizny i innych. Tym, którzy oddali życie za Ojczyznę. Nie zapominajmy o dobru Ojczyzny, której na imię- Gryfice. Ojczyzna nasza to wieś i miasto, to las, co szumi piosenką o zmroku, obłok i słońce, co świeci jasno. Zboże, co w polu rośnie wysoko. Ojczyzna nasza to dom i szkoła i szara wstęga drogi za domem. Wszystko, wszystko co jest dookoła tak bliskie sercu, drogie, znajome. Błogosław Boże naszej Ojczyźnie i przyjmij ofiarę krwi i ofiarę służby jej bohaterów”- powiedział ks. dziekan Kazimierz Półtorak.

Następnie przedstawiciele władz samorządowych, organizacji kombatanckich, delegacje służb mundurowych oraz przybyli mieszkańcy Gryfic i okolic w pochodzie udali się pod pomnik pamięci tych, którzy zginęli na terenie gminy Gryfice w marcu 1945 r., aby złożyć wiązanki kwiatów.


{gallery}1wrzesnia{/gallery}

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*