Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

WYCIECZKA DO KOŁOBRZEGU PEŁNA WRAŻEŃ

28 września 2013 r. SIS "Uśmiech" zorganizowało wycieczkę do Kołobrzegu dla dzieci z rodzin wielodzietnych oraz w trudnej sytuacji życiowej. Wzięło w niej udział trzydzieścioro uczniów gryfickich szkół podstawowych.

Najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie Kołobrzeskiego Skansenu Morskiego- Oddziału Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Pod czujnym okiem przewodników obejrzeli dwa okręty marynarki wojennej- ORP "Fala" i ORP "Władysławowo". Uczestnicy poznali okręty "od kuchni", zwiedzili kajuty, maszynownię, stanowisko artyleryjskie, pomieszczenie radiotelegrafisty i dowódcy. Mieli także okazję obejrzeć urządzenia nawigacyjne i miny morskie. Po ciekawej lekcji muzealnej na świeżym powietrzu dzieci udały się na spacer do latarni morskiej, Katedry, Starego Miasta oraz Pomnika Zaślubin Polski z Morzem. Na starówce w jednym z lokali gastronomicznych zjadły obiad. Każdy z uczestników wycieczki otrzymał słodki upominek. Pełne wrażeń z uśmiechem na twarzy wróciły do Gryfic. Wycieczka odbyła się w ramach zajęć socjoterapeutycznych organizowanych przez SIS "Uśmiech" a finansowanych przez gminę Gryfice.   

Info: Anna Finik i Dorota Śnigurowicz- opiekunowie wycieczki 

Foto: http://www.muzeum.kolobrzeg.pl

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*