Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

BAL SURÓWKOWY W SP TRZYGŁÓW

Nikogo nie trzeba przekonywać, że właściwe odżywianie jest bardzo ważne, ponieważ ma olbrzymi wpływ na stan zdrowia, nasze samopoczucie, a co za tym idzie, chęci do nauki i pracy. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Trzygłowie, szczycąca się od trzech lat posiadaniem wojewódzkiego certyfikatu „Szkoły Promującej Zdrowie”, nieustannie dba o prawidłowe odżywianie i harmonijny rozwój swoich uczniów.

Jednym z wielu zadań, jakie realizujemy w tym zakresie, było przystąpienie po raz trzeci do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Śniadanie daje moc”, która jest przeprowadzana w listopadzie.

15 listopada 2013r. wszystkie dzieci z klas 0-III przygotowały wspólnie pyszne i zdrowe śniadanie, a uczniowie klas IV-VI wzięli udział w szkolnym „Balu Surówkowym”. Uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami sporządzali surówki warzywne oraz Kanapki dla Niejadka, które oceniała komisja konkursowa. Duży stół szybko zapełnił się kolorowymi przysmakami ze świeżych warzyw i jury miało wielki problem z wyborem najlepszego dzieła kulinarnego. Pierwsze miejsca zdobyły surówka z czerwonej kapusty oraz  kanapka-zegarek. Następnie odbyła się degustacja wykonanych potraw. Wszystko było pyszne! Najważniejsze jest jednak to, że przygotowywanie kanapek i sałatek było dla wszystkich uczniów okazją do radosnej, wspólnej zabawy. Jej elementem była prezentacja przez każdą klasę piosenki promującej zdrowe odżywianie.

Autorzy najsmaczniejszej surówki i najbardziej pomysłowej kanapki dla niejadka zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz „zdrowymi” nagrodami w postaci owoców. Na zakończenie imprezy każdy uczeń otrzymał na deser jogurt owocowy.

Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom nasi uczniowie łatwiej zapamiętają, że właściwe odżywianie ma dobroczynny wpływ na ich zdrowie, samopoczucie, urodę, a także osiąganie dobrych wyników w nauce.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

                                                                      Wiesława Wiśniewska

 

    

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*