Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:27 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

DO WYBORU, DO KOLORU- ZAJĘCIA W SP PRUSINOWO

Projekt WYRÓWNAĆ SZANSE w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki realizowany jest w Szkole Podstawowej w Prusinowie od grudnia 2012 roku. Działaniami objęci są wszyscy uczniowie klas IV - VI. Uczniowie biorą udział w siedmiu różnych zajęciach, które odbywają się w ciągu tygodnia i w soboty.

Nasi uczniowie w ramach działania „Zdrowo i bezpiecznie żyj” prowadzonych przez pana Tomasza Olejnika wyjeżdżają na basen i uczą się aktywnie spędzać czas. Natomiast z panią Grażyną Stańczyk poznają zasady zdrowego odżywiania i bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu. W październiku odbyło się spotkanie uczniów z fizjoterapeutą, który zbadał dzieci pod kątem wad postawy i zalecił tym, którzy potrzebowali odpowiednie ćwiczenia. W tym dniu również uczniowie przypominali sobie i ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy – pod kierunkiem ratownika medycznego. Fizjoterapeuta i pani ratownik są pracownikami Przychodni Rodzinnej MIL-MED w Gryficach. W listopadzie w ramach zajęć Zdrowo i bezpiecznie żyj odbyło się spotkanie z panią Sarą Fedeńczak. W bardzo obrazowy i przystępny sposób uczniowie zostali zapoznani z tym, jak należy zdrowo się odżywiać, jakich produktów unikać. Co dzieje się z pokarmem, który spożywamy i jak on wpływa na organizm. Niektórzy uczniowie postanowili  zmienić swój styl odżywiania. W styczniu na zajęcia została zaproszona instruktorka Zumby- pani Justyna. Zumba, to połączenie fitnessu z tańcem. W rytm muzyki latynoamerykańskiej uczniowie z wielkim zaangażowaniem przetańczyli zajęcia. Tak im się spodobał ten sposób zdrowej aktywności, że zdołali namówić panią Justynę na kolejne marcowe zajęcia. Przed uczestnikami projektu jeszcze wiele ciekawych zajęć, ponieważ zakończenie realizacji projektu jest zaplanowane na koniec lipca.

                                              Asystent koordynatora projektu     

                                              Grażyna Iwańczyk - Stańczyk 

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*