Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/chloniak
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/chloniak


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:17 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z RAKIEM W GRYFICACH

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego podobnie jak w latach ubiegłych przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Mam Haka na Raka”. Jest to już VII edycja akcji organizowanej przez Polską Unię Onkologiczną.

Celem programu jest promocja badań profilaktycznych, wykształcenie świadomego zdrowotnie społeczeństwa oraz przełamanie tabu związanego z chorobami nowotworowymi. „Mam Haka na Raka” w naturalny sposób wykorzystuje potencjał młodzieży- energię, niekonwencjonalny sposób myślenia.

4 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Tego dnia, uczniowie z Naszego Liceum zorganizowali happening "CHŁONIAK TO NIE WYROK ŚMIERCI, WALCZ O ŻYCIE! ŚWIAT WCIĄŻ SIĘ KRĘCI" na Placu Zwycięstwa. Dzień Hakowicza jest kumulacją działań związanych z tym programem. Podczas tego wydarzenia młodzież rozdawała ulotki, wygłaszała prelekcje związane z profilaktyką i objawami raka chłoniaka. Najważniejszym elementem tego spotkania było zbieranie podpisów mieszkańców miasta Gryfic pod deklaracją "Zachęcę jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego".

Rano o godzinie 9.00 w Radio PLUS Gryfice, miała miejsce audycja "PROFILAKTYKA CHŁONIAKA", w trakcie której omawialiśmy symptomy, przebiegi i profilaktykę choroby.

Tego dnia byliśmy również w Gryfickim Szpitalu MEDICAM, gdzie podczas  spotkania na oddziale pediatrycznym przedstawiliśmy krótki teatrzyk o witaminach, oraz zorganizowaliśmy  konkurs plastyczny dla najmłodszych. Nagrodami były słodkie upominki, książeczki oraz maskotki.

Ostatnim punktem Dnia Hakowicza było spotkanie z pielęgniarkami, które opowiedziały jak należy opiekować się osobami chorymi na nowotwory. Na koniec spotkania  w MIL-MED'dzie odbył się wykład dotyczący profilaktyki chłoniaka przygotowany przez załogę Mam Haka na Raka.

Takie aktywności stwarzają szansę na zmianę statystyk dotyczących zachorowań na choroby nowotworowe w Polsce. Specjaliści przekonują, że rak to nie wyrok, lecz choroba przewlekła. Im wcześniej zostanie wykryty, tym skuteczniejsze będzie leczenie. Najważniejszym sprzymierzeńcem we wczesnym wykrywaniu chorób nowotworowych są badania profilaktyczne. Dlatego tak ważne jest ich promowanie m. in. właśnie przez „Mam Haka na Raka”.

Akcja odbyła się pod patronatem Burmistrza Gryfic- Andrzeja Szczygła.

 

Informacja, zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach

{gallery}chloniak{/gallery}

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*