Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

I POWIATOWY KONGRES ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

W dniu 22 marca 2014 r. w Gryficach spotkali się przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych (NGO) działających na terenie powiatu gryfickiego. Kongres miał na celu zgromadzić wszystkich aktywnych działaczy organizacji pozarządowych, społeczników i wolontariuszy z terenu naszego powiatu.
Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Coachów i Doradców Personalnych. Debatę otworzył prezes Stowarzyszenia Mirosław Bednarski, który przedstawił cel Kongresu oraz diagnozę sytuacji lokalnej aktywności NGO. Kolejnym punktem debaty było wystąpienie i prezentacja zaproszonych przedstawicieli z Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Zaproszeni goście mówili o budowaniu i znaczeniu partnerstwa oraz możliwych zewnętrznych źródłach finansowania NGO. W następnej części spotkania miała miejsce debata panelowa służąca wymianie doświadczeń działaczy pozarządowych w poszczególnych gminach naszego powiatu. Po debacie zebrani goście w ramach otwartej dyskusji mieli szansę zaprezentować własne stanowiska, poglądy i doświadczenia związane z działalnością w stowarzyszeniach i fundacjach. Najważniejszym punktem Kongresu było podpisanie wspólnej deklaracji, mówiącej o znaczeniu i potencjale organizacji pozarządowych w życiu społecznym oraz potrzebie szerszej współpracy z władzami samorządowymi w realizacji celów pożytku publicznego. Zebrani zadeklarowali chęć kolejnych spotkań tego typu. Ze swojej strony organizatorzy kierują podziękowania do wszystkich przybyłych działaczy NGO oraz przedstawicieli samorządów gminnych oraz powiatowego.    
© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*