Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:18 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

BIAŁA SOBOTA W WOJEWÓDZKIM SZPITALU SPECJALISTYCZNYM

16 lutego 2013r. Caritas ArchidiecezjiI Szczecińsko-Kamieńskiej zorganizował „Białą Sobotę” z okazji Światowego Dnia Chorego. Bezpłatne badania przeprowadzali lekarze specjaliści z Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie przy ul. Arkońskiej.

Pacjenci zasięgnęli bezpłatnych porad i konsultacji w zakresie kardiologii, gastrologii, endokrynologii, ortopedii, reumatologii, neurologii, chirurgii naczyń, dermatologii, laryngologii, okulistyki oraz psychologii. Ze wskazań lekarskich wykonywano także USG tarczycy, EKG oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Po zakończeniu badań każdy pacjent otrzymał kartę konsultacyjną z dalszymi zaleceniami dla lekarza rodzinnego.
Praktyka dowodzi, że realizacja tego typu akcji przynosi wiele korzyści, jakie w warunkach ogólnego deficytu dostępności do usług zdrowotnych płynąć mogą z bezpośredniego kontaktu pacjentów z lekarzem i innymi specjalistami z dziedziny ochrony zdrowia. Ta społecznie cenna inicjatywa spotkała się z szerokim zainteresowaniem pacjentów, jak również z dużą frekwencją- łącznie w badaniach wzięło udział czterdziestu dwóch mieszkańców Gminy Gryfice i Karnice. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zainteresowanym za udział w akcji „Biała Sobota” i prosimy wyczekiwać informacji na temat kolejnych działań w tej kwestii.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*