Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

OGÓLNOPOLSKI FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

W Łodzi rozegrane zostały XX Ogólnopolskie Finały Czwartków Lekkoatletycznych. Ponad 3 tys. uczestników z 85 ośrodków w kraju, dzieci klas IV, V, VI, trenerów, opiekunów i rodziców aktywnie uczestniczyło w dwudniowej rywalizacji na obiektach AZS Łódź. Skromna 5 osobowa reprezentacja Gryfic okazała się niezwykle efektywna.

W pierwszym dniu zawodów rozgrywane były eliminacje. Nasi młodzi zawodnicy zgłoszeni zostali do biegów na 300 m. Jako pierwsi w blokach stanęli czwartoklasiści i już w I serii wystartował Jarosław Urbanowicz uczeń Szkoły Podstawowej  nr 3 w Gryficach. Ponieważ bieg na 300 m rozgrywany jest po torach od startu do mety, w każdej serii mogło wystartować po 8 zawodników. Jarek sprawił bardzo miłą niespodziankę wygrywając swoją serię z bardzo dobrym wynikiem 49,40 sek.

W VIII serii wystartował Oliwier Malinowski uczeń Szkoły Podstawowej w Wicimicach, który postanowił nie być gorszym niż kolega i przybiegł do mety również pierwszy z wynikiem 49,50 sek. Po weryfikacji przez sędziów wszystkich biegów okazało się, że do niedzielnego finału awansowali obaj gryficzanie: Jarek z piątym i Oliwier z szóstym czasem po eliminacjach.

W seriach popołudniowych wystartowali zawodnicy  klas piątych rocznika 2002. W tej kategorii mieliśmy również dwóch zawodników: Mateusza Urbanowicza ze Szkoły Podstawowa nr 3 w Gryficach i Krystiana Wałęgę ze  Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach. Mateusz, który pobiegł w IV serii uzyskał wynik 49,77 sek. ustanawiając swoją życiówkę, Krystian wystartował w V serii, którą wygrał uzyskując 46,91 sek.  

Po rozegraniu wszystkich serii okazało się, że Krystian również awansował do niedzielnego finału z szóstym wynikiem.

Zawodom towarzyszyła uroczysta oprawa, wyprowadzenie ekip przy orkiestrze, otwarcie zawodów przez Ministra Sportu Andrzeja Biernata, dekorowanie zwycięzców przez olimpijczyków: Artura Partykę, Mariana Woronina, Prezydent Łodzi Hannę Zdanowską. Niedzielne finały mimo bardzo wietrznej i deszczowej pogody okazały się równie emocjonujące. W konkurencji 300 m w kategorii rocznika 2003  nasi chłopcy otrzymali bardzo niewdzięczne dwa zewnętrzne tory 7 i 8 i podczas biegu musieli uciekać całej stawce zawodników. Po bardzo szybkim biegu i ostrej rywalizacji do samej mety, Oliwier Malinowski ukończył zawody na IV miejscu 48,49, Jarek Urbanowicz na VI miejscu 49,70.  W kategorii rocznika 2002 Krystian Wałęga, który również biegał po 8 torze zajął V miejsce z wynikiem 46,88 sek. Z okazji jubileuszu XX- lecia Zawodów Czwartkowych wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe albumy z historii ,,Czwartków”. Młodym lekkoatletom gratulujemy życiowych osiągnięć i życzymy co najmniej powtórzenia tych wyników w roku przyszłym.

Opiekunem zawodników podczas finałów w Łodzi był Janusz Przybysz, a wyjazd był możliwy dzięki dotacji z Urzędu Miejskiego Gminy Gryfice dla Klubu Sportowego Chrobry Gryfice.

Informacja, zdjęcia: Janusz Przybysz

 

PRZED OTWARCIEM ZAWODÓW

 

 

START FINAŁOWY ROCZNIKA 2003

 

PÓŁMETEK BIEGU KLAS IV

 


FINALIŚCI Z OPIEKUNEM

 

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*