Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:26 września 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
A+ A A-

SPRAWOZDAWCZOŚĆ PODMIOTÓW EKONOMII SPOŁECZNEJ- BEZPŁATNE SZKOLENIE

W związku z nowelizacją ustawy o rachunkowości wprowadzono zmiany z zasadach sprawozdawczości podmiotów ekonomii społecznej zwracam się z prośbą o rozpowszechnieniu informacji o bezpłatnym szkoleniu „Sprawozdawczość merytoryczna i finansowa dla podmiotów ekonomii społecznej”, które odbywać się będzie w Szczecinie w terminie 13-14.12.2014 r.

W związku zbliżającym się terminem składania sprawozdań za 2014 rok, zapraszamy do udziału w bezpłatnym dwudniowym szkoleniu, które ułatwi Państwu (tzn. przedstawicielom stowarzyszeń, fundacji i innych podmiotów ekonomii społecznej*) prawidłowe przygotowanie i złożenie tego dokumentu zapraszamy na bezpłatne szkolenie:„Sprawozdawczość merytoryczna i finansowa podmiotów ekonomii społecznej”, w terminie 13-14.12.2014 r.

UWAGA! Począwszy od 05.09.2014 roku na mocy przepisów ustawy z dnia 11.07.2014 roku o zmianie ustawy o rachunkowości, obowiązują nowe zasady rachunkowości dla organizacji pozarządowych tj. m.in. fundacji i stowarzyszeń nieprowadzących działalności gospodarczej. Z dniem tym przestały obowiązywać przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 15.11.2001 roku w sprawie szczególnych zasad rachunkowości dla niektórych jednostek niebędących spółkami handlowymi, nieprowadzących działalności gospodarczej.

Ustawa wprowadza możliwość sporządzenia uproszczonego sprawozdania finansowego przez jednostki mikro oraz definiuje podmioty zaliczane do jednostek mikro.

W ramach 16-godzinnego szkolenia uczestnicy dowiedzą się wszystkiego na temat, m.in.:

- zasad sprawozdawczości wraz z terminami,

- zmian w sprawozdawczości w związku z nowelizacją ustawy o rachunkowości

- cele sprawozdań, praktyczne rady dot. przygotowywania sprawozdań, przykłady sprawozdań,

- sprawozdawczość merytoryczna OPP i pozostałych podmiotów ekonomii społecznej,

- sprawozdawczość finansowa: aspekty prawne, Bilans, Rachunek wyników, CIT.

Uczestnicy szkolenia:

Przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej (PES) z terenu powiatów: polickiego, goleniowskiego, gryfickiego, kamieńskiego, Miasta Szczecina i Miasta Świnoujście tj. podmiotów posiadających status (co najmniej jeden z niżej wymienionych): organizacja pozarządowa (np. fundacja, stowarzyszenie), spółdzielnia socjalna, spółdzielnia pracy, spółdzielnia inwalidów i niewidomych, klub integracji społecznej, centrum integracji społecznej, warsztat terapii zajęciowej, zakład aktywności zawodowej, spółka non-profit.

Uczestnicy szkoleń otrzymają bezpłatnie:

- profesjonalną i praktyczną wiedzę,

- materiały szkoleniowe,

- certyfikat ukończenia szkolenia,

- wyżywienie i nocleg,

- ubezpieczenie NNW,

- zwrot kosztów dojazdów na i ze szkolenia,

- dodatkowo: dla osób niepełnosprawnych - asystę/dla osób wychowujących małe dzieci - opiekę,

- doradztwo w zakresie tematyki zajęć.

Więcej informacji udzielanych jest pod nr tel: 91 444 31 63, pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 9.12.2014 roku do Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie Aktywa Plus Emilia Kowalska przy ul. Cukrowej 8 (budynek US, WZIEU), pokój 220, skanem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub faxem pod nr 91 444 31 63.

Liczy się kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona!

 

 

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk