Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
A+ A A-

DZIEŃ KOBIET W KOLE NR 24 ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO

Z okazji Dnia Kobiet w dniu 10.03.2015 r. odbyło się w kawiarni GDK uroczyste spotkanie integracyjne kobiet z członkami ZŻ WP. Organizatorem spotkania był Zarząd Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Gryficach.

W spotkaniu wzięli udział członkowie Zarządu i Komisji Socjalno – Zdrowotnej Koła Nr 24 ZŻ WP w osobach: p. Krzysztof Tokarczyk, p. Grzegorz Walczak, p. Mieczysław Marcinkowski, p. Romuald Podmokły i p. Mirosław Wójciak oraz wdowy po zmarłych żołnierzach zawodowych z m. Gryfic. Prezes Zarządu Koła p. Krzysztof Tokarczyk jako gospodarz spotkania serdecznie powitał miłe Panie przybyłe na spotkanie z okazji Dnia Kobiet i złożył im szczere życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym. W swoim wystąpieniu poruszył również sprawy organizacyjne i statutowe Związku Żołnierzy WP oraz omówił osiągnięcia członków Koła Nr 24 w zakresie integracji rodzin środowiska wojskowego a w szczególności wdów po zmarłych żołnierzach zawodowych na terenie Gryfic. Przy okazji zachęcał Panie o wstępowanie w szeregi Koła nr 24 ZŻ WP.

 

Następnie głos zabrał kol. Mirosław Wójciak, który zapoznał z przepisami dotyczącymi świadczeń emerytalno – rentowych i udzielaniu pomocy materialnej przez Wojskowe Biuro Emerytalne. Omówił szczegółowo problematykę składania wniosków o udzielenie zapomóg pieniężnych w przypadkach trudnej sytuacji materialnej, klęsk losowych i długoletniej choroby.

Po tych interesujących informacjach nastąpiła ogólna dyskusja oraz degustacja pyszności cukierniczych z ciepłą kawą lub herbatą z jednoczesną okazją do wspomnień i porozmawiania o planach na przyszłość.

Spotkanie upłynęło miło w serdecznej i kameralnej atmosferze. W imieniu obecnych na spotkaniu pań i własnym, Pani Kazimiera Kaźmierowska podziękowała Zarządowi Koła za pamięć o wdowach i za zaproszenie na tak miłe uroczyste spotkanie. Na zakończenie spotkania każda z pań otrzymała czekoladę.

Informacja: Mieczmar

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*