Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:27 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
A+ A A-

WYCIECZKA KRAJOZNAWCZO - TURYSTYCZNA KOŁA NR 24 ZŻ WP

W dniu 13.06.2015r. odbyła się wycieczka integracyjna, krajoznawczo turystyczna członków Koła nr 24 ZŻ WP do Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami  Komunalnymi w Słajsinie koło Nowogardu. Organizatorem wycieczki był Zarząd Koła nr 24 ZŻ WP.

Wycieczkę rozpoczęto wyjazdem autokarem PKS do m. Słajsino. Następnie  w Sali Konferencyjnej Zakładu, Przewodniczący Zarządu Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami  Komunalnymi, Antoni Bielida zapoznał ze strukturą oraz funkcjonowaniem Celowego Związku Gmin R-XXI i Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi. Obejmuje on 27 gmin o mocy  przerobowej do 120 000 ton/rok w instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów. Zadaniem RZGO jest odbiór, przetwarzanie/odzysk  i unieszkodliwienie dowożonych odpadów komunalnych z terenów gmin należących  do Celowego Związku Gmin R-XXI.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Następnie organizatorzy wycieczki, zorganizowali pod namiotem, przyjęcie na którym serwowano pyszną tradycyjną żołnierską grochówkę i przyrządzone na grillu kiełbaski, kaszankę i karkówkę oraz zimne napoje.

W czasie spotkania prezes Zarządu Koła, Krzysztof Tokarczyk wręczył  Jubilatowi  Piotrowi  Buczkowi,  Dyplom Gratulacyjny,  w związku  ukończeniem przez Niego 70 lat życia, oraz złożył Mu w imieniu członków Koła i własnym najmilsze, serdeczne żołnierskie gratulacje i życzył Mu długich lat  w zdrowiu  i aktywnej działalności na rzecz Związku. Jubilat podziękował za pamięć i miłe słowa wypowiedziane pod Jego adresem.

Spotkanie upłynęło w miłej koleżeńskiej atmosferze. Uczestnicy wycieczki ocenili ją jako  bardzo udaną i pożyteczną, ponieważ ona  pogłębiła ich wiedzą ekologiczną o przerobie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych.

Organizatorom wycieczki Krzysztofowi Tokarczykowi i Grzegorzowi Walczakowi oraz Przewodniczącemu Zarządu RZGO Antoniemu Bielidzie należą się słowa żołnierskiego podziękowania za bardzo trafne zorganizowanie i przebieg wycieczki. (Mieczmar)

 

 

 

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*