Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz
A+ A A-

SZKOLENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych zaprasza Państwa na krótkie szkolenie dotyczące pozyskiwania statusu OPP. Szkolenie odbędzie się 15.09.2015  w godz. g. 16.30 - 18.30/ świetlica, Sektor3, al. Wojska Polskiego 63 (wejście od ul. Piłsudskiego). Celem rekrutacji na szkolenie należy wypełnić formularz online.

Kontakt w sprawie szkolenia: Jan Karpierz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   514-269-404

Około 20 mln w 2013 zostało przekazanych na szczecińskie organizacje pożytku publicznego. Aby ta kwota z roku na rok była większa potrzebne są 2 rzeczy - przypominanie ,że można oddać 1% na szczecińskie organizacje oraz większa liczba organizacji OPP (155 organizacji uprawnionych w Szczecinie). NGOsy często nie wiedzą jak zostać organizacją OPP lub mają problemy z kwestiami formalnymi. Dlatego właśnie Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 kampanią "Chcę być OPP!" przypomina, że może pomóc!

Co trzeba zrobić, aby organizacja mogła otrzymać 1%?

W bardzo dużym skrócie – organizacja musi mieć udokumentowaną min. 2 letnią działalność na rzecz pożytku publicznego, posiadać odpowiednie zapisy w swoim statucie, uzupełnić i złożyć dokumenty do Krajowego Rejestru Sądowego. Formalności powinny zakończyć się  do 30 listopada. Późniejszy wpis do rejestru OPP powoduje, że możliwość zbiórki 1 % podatku przesuwa się na kolejny rok. Aby skorzystać z konsultacji Sektor 3 należy wejść na formularz on-line i określić swoje potrzeby (LINK).

Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3

To miejsce w sercu Szczecina, gdzie lokalne NGO’sy mogą uzyskać kompleksowe wsparcie. Zaczynając od kwestii merytorycznych i pomocy w zakładaniu i prowadzeniu organizacji, poprzez konsultacje ekspercie i szkolenia, kończąc na udostępnianiu pomieszczeń i sprzętu (w siedzibie SCWOP Sektor3). Wszystko całkowicie nieodpłatnie!

Mini szkolenie – jak zostać organizacją OPP 1%

Uzyskanie statusu OPP 1 % wiąże się z procedurą w KRS stąd należy nie tylko wypełnić odpowiednie formularze ale także dostosować swój statut do wymogów ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Warto również zastanowić się czy status OPP1 % jest dla organizacji niezbędny w celu realizacji podstawowych działań. Aby pomóc szczecińskim NGOsom Sektor 3 organizuje mini szkolenie pn. „jak zostać organizacją OPP 1%”. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać na spotkanie wypełniając krótki formularz online.

 

Osoba do kontaktu:

Jan Karpierz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Gsm: 514-269-404

www.sektor3.szczecin.pl

www.facebook.pl/sektor3szczecin

www.twitter.com/sektor3szczecin

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*