Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:18 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
A+ A A-

CZŁONKOWIE KOŁA NR 24 ZŻ WP GRYFICE MISTRZAMI XV WOJEWÓDZKICH ZAWODÓW STRZELECKICH

Dnia 26 września 2015r na strzelnicy 12 BZ  Krzekowo w Szczecinie odbyły się XV Wojewódzkie Zawody Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Organizatorem zawodów był Zarząd Wojewódzki  Związku Żołnierzy WP w Szczecinie przy współudziale przedstawicieli z 12 BZ. Patronat honorowy nad zawodami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd  Gęblewicz.  Sędzią głównym zawodów  był  przedstawiciel ZW ZŻ WP płk rez. Zbigniew Parol.

W zawodach uczestniczyło 18 reprezentacji  trzyosobowych,  w tym 15 z Kół Związku Żołnierzy Wojska Polskiego  Województwa Zachodniopomorskiego,  Stowarzyszenie Strzeleckie Urzędu Marszałkowskiego,  i  2 drużyny Policji z Niemiec. Członków Koła nr 24 ZŻ WP reprezentowała drużyna w składzie: ppłk rez. Janusz LUBCZYŃSKI,  mł. chor. rez. Zbigniew OLECHNOWICZ  i mł. chor. rez. Mirosław WÓJCIAK.

Zawody polegały na precyzyjnym i dynamicznym strzelaniu do 2 różnych celów,  tarczy sportowej i  5 celów ukazujących się z tego 3 trzeba było trafić w ściśle określonym czasie.

Najcelniej strzelali  i odnieśli bezapelacyjne zwycięstwo, strzelcy z koła nr 24 ZŻ WP Gryfice, którzy uzyskali - 222 punkty.
Klasyfikacja ogólna po zawodach :
       I miejsce – Koło nr 24 Związku Żołnierzy WP z Gryfic - 222 pkt.
      II miejsce – Koło Związku Żołnierzy WP z Choszczna-215 pkt
     III miejsce – Koło Związku Żołnierzy WP ze Stargardu -212
Indywidualnie:
      I miejsce – emeryt wojskowy z Choszczna – 77 pkt
     II miejsce – mł. chor. rez. Mirosław Wójciak uzyskując 76 pkt /78 pkt
    III – emeryt wojskowy z Choszczna -76pkt / 71 pkt

W związku z tym,  że w walce o II miejsce uzyskano jednakowe rezultaty, odbyła się dogrywka. Wynik tej dogrywki był taki, że  zawodnik mł. chor. rez.  Mirosław  Wójcik wystrzelał  lepszy rezultat -  78 pkt  i zajął ogólnie II miejsce.

Zwycięzcom drużynowym i indywidualnym wręczono dyplomy i puchary . Puchar po raz trzeci za najlepszą drużynę zawodów odebrał Prezes Zarządu Koła płk rez. Krzysztof Tokarczyk. 

Zawody pod względem organizacyjnym  przebiegały bardzo sprawnie i stały na bardzo wysokim poziomie,  ponieważ  brały  w nich  udział, reprezentacje z bardzo dużym  doświadczeniem strzeleckim.  (Mieczmar)

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*