Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan
A+ A A-

SPOTKANIE INTEGRACYJNE CZŁONKÓW KOŁA NR 24 ZŻ WP

Dnia 17 października 2015r. na strzelnicy LOK  w Gryficach, odbyło się spotkanie integracyjne członków Koła nr 24 ZŻ WP w ramach przypomnienia i uczczenia 72 Rocznicy bohaterskiej bitwy pod Lenino, gdzie Swoje życie złożyli na ołtarzu Zwycięstwa żołnierze WP dla pokojowej przyszłości Polski. W bitwie tej zginęło 510 żołnierzy, 1776 odniosło rany i 625 zaginęło bez wieści. Organizatorem spotkania był Zarząd Koła przy współudziale członków Komisji Socjalno Zdrowotnej  Koła nr 24 ZŻ WP. Uczestnikami spotkania byli członkowie i sympatycy Koła. Na wstępie, prezes Zarządu Koła, Krzysztof Tokarczyk, jako gospodarz spotkania, serdecznie powitał uczestników spotkania i zapoznał ich z planem jego przebiegu. Miłym akcentem spotkania, było przyjęcie czterech byłych żołnierzy zawodowych na nowych członków Koła ZŻ WP.

 

- st. chor. sztab. rez. Mariana Tandeckiego;

-st. chor. sztab. rez.  Mariana Nowika;

-chor. rez. Zdzisława Szmita;

-mł. chor. Zdzisława Jagodę;

Nowo przyjętym członkom organizacji związkowej, prezes Zarządu Koła, Krzysztof Tokarczyk. złożył gratulacje i wręczył im legitymacje członkowskie wraz z odznakami  organizacyjnymi  Koła nr 24 ZŻ WP, 

 

Po tej miłej części spotkania,  odbyły się zawody strzeleckie w konkurencji pistolet sportowy „Margolin”, 25 m, z wolnej ręki, 10 strzałów. W zawodach  wzięła udział większa część uczestników spotkania. W wyniku ostrej rywalizacji strzeleckiej zwycięzcą zawodów został   Zbigniew Olechnowicz który uzyskał wynik …pkt. przed Zbigniewem Żołną, który uzyskał – 92 pkt. i Grzegorzem Walczakiem który uzyskał…… Zawodnicy, którzy uplasowali się  na miejscach od 1 do 3 zostali wyróżnieni medalami i dyplomami, które osobiście wręczał prezes Zarządu Koła Krzysztof Tokarczyk. Zawody pod względem organizacyjnym przebiegały sprawnie i należy uznać je za bardzo udane.  Prowadzącym zawody strzeleckie a zarazem sędzią główny był Marian Radecki- sędzia krajowy strzelectwa sportowego.

Następnie odbyła się część biesiadna,  na której organizatorzy spotkania  częstowali jej uczestników,  pyszną karkówką i kiełbaskami z grilla oraz  zimnymi i ciepłymi napojami. Spotkanie przebiegało w miłej kameralnej atmosferze i pozostanie na długo w pamięci jej uczestnikom.(Mieczmar).

 

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*