Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
A+ A A-

"OPŁATEK 2015" W KOLE NR 24 ZŻ WP

W restauracji „Polskie Smaki” odbyło się w dniu 18 grudnia 2015 roku Uroczyste Wigilijno Opłatkowe spotkanie członków Koła nr 24  Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Organizatorem  spotkania był Zarząd i Komisja Socjalno-Zdrowotna Koła nr 24 ZŻ WP. W spotkaniu liczny udział wzięli członkowie Koła ZŻ WP, a uroczystości uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, dyr. SP-3 p. Agnieszka Mackojć, wikary parafii WNMP ks. Grzegorz Podlaski, przedstawiciel dowództwa 36 dr OP mjr Paweł Grabowiec oraz  prezes Zarządu Koła Emerytów Pożarnictwa w Gryficach mł. bryg. w st. spocz. Leonard Rysak.

Uroczystość Wigilijną rozpoczął prezes Zarządu Koła ZŻ WP płk rez. Krzysztof Tokarczyk, który  jako gospodarz spotkania, serdecznie powitał zaproszonych gości i licznie przybyłych członków Koła oraz złożył im najmilsze  świąteczno-noworoczne życzenia. W krótkich słowach omówił osiągnięcia członków Koła w działalności organizacyjnej, socjalno zdrowotnej i w zawodach strzelecko-obronnych. Następnie  minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych w bieżącym roku członków Koła: śp p. Krystyny Juszczyk, mł. chor. Wiesława Handzlika, i st. chor. sztab. Piotra Buczka. Po czym nastąpiła miła uroczystość wręczenia wyróżnień, które na wniosek Zarządu Koła, Kapituła Zarządu Głównego ZŻ WP, Uchwałą nr 3/2015 z dnia 17.03.2015 r.  wyróżniła  najbardziej aktywnych i zasłużonych na rzecz Związku Żołnierzy WP.:                                          

Odznaką Honorową Związku Żołnierzy WP zostali wyróżnieni:

-ppłk Janusz Szafoni, -mjr Jan Dzierkowski, -st. chor. sztab. Romuald Podmokły;

Medalem „XXX Lecia Związku Żołnierzy WP” zostali wyróżnieni:

-ppłk Janusz Lubczyński, - mł. chor. Zenon Szpakowski, -mł. chor. Zbigniew Olechnowicz, i Pani Elżbieta Obermajer;

W imieniu Zarządu Głównego ZŻ WP, prezes Zarządu Koła płk rez. Krzysztof Tokarczyk uhonorował wyróżnionych członków Koła.

Następnie ks. Grzegorz Podlaski wygłosili Słowo Boże, które nawiązywało do Narodzenia Pańskiego oraz poświęcił opłatki, po czym uczestnicy spotkania tradycyjnie  dzielili się opłatkami i składali sobie wzajemnie  najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne. Następnie zasiedli do stołu  aby w typowo rodzinnej atmosferze przystąpić do spożywania  podawanych wigilijnych potraw. Na świątecznym stole nie zabrakło tradycyjnych posiłków, charakterystycznych dla świąt Bożego Narodzenia, jak barszcz z uszkami, smażone ryby, pierogi z grzybami i kapustą oraz zimne i ciepłe napoje a także owoce.

Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez Zarząd Koła, było czasem przyjaźni i świątecznego nastroju a członkowie koła spędzili je tak, jak w rodzinnym gronie. Przebiegło ono w koleżeńskiej, miłej i  świątecznej atmosferze. Wszyscy zebrani byli zadowoleni, że mogli się spotkać w koleżeńskim gronie i powspominać czasy służby wojskowej,  które spędzili w Gryficach oraz porozmawiać o planach na następne lata. (Mieczmar)

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*