Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:27 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
A+ A A-

DZIEŃ KOBIET W KOLE NR 24 ZŻ WP

W dniu 9 marca 2016 r., z okazji Dnia Kobiet, odbyło się w kawiarence Domu Kultury  uroczyste integracyjne spotkanie członków Zarządu Koła nr 24 ZŻ WP z kobietami. W spotkaniu wzięli udział:  Krzysztof Tokarczyk, Grzegorz Walczak, Mieczysław Marcinkowski, Romuald Podmokły i Jerzy Dąbrowski  oraz  wdowy po zmarłych żołnierzach zawodowych pełniących w ubiegłych latach służbę wojskową w jednostkach na terenie dawnego gryfickiego garnizonu.

 

 Prezes Zarządu Koła, Krzysztof Tokarczyk, jako gospodarz spotkania, mile powitał wszystkich uczestników spotkania oraz złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim paniom z okazji ich święta.  Po czym omówił bieżącą problematykę organizacyjną działalności statutowej  koła i osiągnięciach  jego członków na rzecz integracji rodzin wojskowych.

Następnie głos zabrał przewodniczący Komisji Socjalno Zdrowotnej Mieczysław Marcinkowski, który zapoznał  z nowymi przepisami dotyczącymi świadczeń emerytalno rentowych i udzielaniu pomocy materialnej przez Wojskowe Biuro Emerytalne w Szczecinie. Omówił procedurę  składania wniosków o udzielenie zapomóg pieniężnych w przypadkach trudnych  sytuacjach materialnych, długoterminowej choroby, w klęskach żywiołowych i przy zakupie niektórych urządzeń wyposażenia domowego oraz wyprawek szkolnych.

Spotkanie przebiegało w pełnej miłej i sympatycznej atmosferze. Wszystkie panie zostały obdarowane słodkimi upominkami oraz ciepłymi życzeniami. Pani Kazimiera Kaźmierowska, w imieniu wszystkich obecnych kobiet  podziękowała organizatorom spotkania a szczególne Zarządowi Koła, za pamięć o wdowach oraz za zaproszenie Ich na tak miłe uroczyste spotkanie.

 Na zakończenie spotkania, prezes Zarządu Koła, złożył wszystkim  podziękowanie za przybycie i udział w uroczystym spotkaniu,  natomiast  sekretarz Koła, Jerzy Dąbrowski, dla upamiętnienia  tego wydarzenia, uwiecznił na fotce wszystkich jego uczestników. (Mieczmar)

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*