Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 marca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor
A+ A A-

SPOTKANIE PATRIOTYCZNO-HISTORYCZNE CZŁONKÓW KOŁA NR 24 ZŻ WP

W dniu 12 października 2016 r. mija 73 rocznica od wielkiej bohaterskiej  bitwy żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych pod Lenino. Dla uczczenia tych wydarzeń do których wówczas stanęli żołnierze Polskich Sił Zbrojnych w ZSRR by walczyć o wyzwolenie Ojczyzny oraz którzy tam złożyli swoje życie dla pokojowej przyszłości Rzeczypospolitej Polski, odbyło się w dniu 8 października 2016 r. na strzelnicy LOK patriotyczno-historyczne spotkanie członków Koła nr 24 ZŻ WP. Natomiast w dniu 12 października 2016r. delegacja Koła w składzie: Mieczysław Marcinkowski, Romuald Podmokły, Tadeusz Klatka i Mirosław Wójciak złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicz na płycie Pomnika Wdzięczności na Pl. Zwycięstwa.

 

 

Organizatorem spotkania był Zarząd i Komisja Socjalno Zdrowotna Koła nr 24 ZŻ WP.

Prezes Zarządu Koła, Krzysztof Tokarczyk rozpoczynając uroczyste spotkanie, jako jego gospodarz, powitał serdecznie przybyłych uczestników, członków Koła i zapoznał ich z jego przebiegiem i organizacją.

 

Spotkanie rozpoczęło się od zawodów strzeleckich. Kierownikiem zawodów, a zarazem Sędzią Głównym był Marian Radecki, któremu w  organizacji zawodów strzeleckich pomagali członkowie Klubu Strzeleckiego LOK BASZTA Gryfice. W zawodach udział wzięli członkowie Koła – uczestnicy spotkania,  Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach, 4,5 mm karabinek  pneumatyczny oraz 5,6 mm pistolet sportowy.

W konkurencji karabinek pneumatyczny, zwyciężył Janusz Szafoni z wynikiem 85 pkt. przed Józefem Jażewiczem który uzyskał 80 pkt., Grzegorzem Walczakiem który uzyskał 79 pkt. i Zenonem Szpakowskim który uzyskał 73 pkt

Natomiast w pistolecie sportowym zwyciężył  Mieczysław Marcinkowski  z wynikiem 96 pkt. przed Krzysztofem Tokarczykiem który uzyskał 95 pkt. Grzegorzem Walczakiem który uzyskał 94 pkt. i Januszem Szafoni który uzyskał 86 pkt.

Zwycięzcy w zawodach strzeleckich zostali wyróżnieni medalami oraz dyplomami, których wręczenia dokonał Prezes Zarządu Koła Krzysztof Tokarczyk i Sędzia Główny Marian Radecki. Zawody były przeprowadzone zgodnie z regulaminem organizacji strzelań LOK.

Po zawodach strzeleckich odbyła się część biesiadna, którą przygotowali jak zawsze po mistrzowsku, członkowie Komisji S-Z Koła Jan Dzierkowski i Janusz Szafoni. Serwowano w niej  pyszną  wojskową grochówkę, kiełbaski i kaszankę z grilla oraz napoje. Spotkanie przebiegało w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Była ogólna dyskusja, wspomnienia i plany na przyszłość. Uroczyste spotkanie członków Koła  pod względem organizacyjnym przebiegało sprawnie i spokojnie a jego uczestnicy byli super zadowoleni. (Mieczmar).

 *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk