Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander
A+ A A-

WIECZERZA WIGILIJNA OPŁATEK-2016 W KOLE NR 24 ZŻ WP

Tradycją chrześcijańską jest, że Wieczerza Wigilijna Bożego Narodzenia należy do szczególnie uroczyście obchodzonych świąt, kończący okres Adwentu przed Świętem Bożego Narodzenia. W związku z tą okolicznością w dniu 15 grudnia 2016 roku odbyło się w restauracji „Polskie Smaki” uroczyste Wigilijno Opłatkowe spotkanie członków Koła nr 24  Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, zorganizowane przez Zarząd i Komisja Socjalno-Zdrowotna Koła.  Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Andrzej Szczygieł - burmistrz Gryfic,  Agnieszka Mackojć – dyrektor SP-3, ppłk Mariusz Zagdański - dowódca 36 dr OP oraz -  wikary ks. Wojciech Pluskot z parafii NSPJ.

 

  

Uroczystość Wigilijną rozpoczął prezes Zarządu Koła ZŻ WP  Krzysztof Tokarczyk, który  serdecznie powitał zaproszonych gości i licznie przybyłych członków Koła oraz złożył Im  świąteczno-noworoczne życzenia. W krótkich słowach omówił osiągnięcia członków i Zarządu Koła w działalności organizacyjnej, socjalno zdrowotnej, pro obronnej  i w zawodach strzeleckich w 2016 roku. Następnie  minutą ciszy uczczono pamięć byłych członków  Koła:  Bernarda Byczkiewicza, Tadeusza Ożgi i  Huberta  Jankowskiego, którzy odeszli na wieczną wartę w bieżącym roku.

  

 

Po krótkich okolicznościowych przemówieniach i złożeniu świąteczno noworocznych życzeń przez gości, Andrzeja Szczygła, Agnieszki Mackojć i ppłk Mariusza Zagdańskiego, ks wikary Wojciech Pluskot rozpoczął duszpasterską posługę, wygłaszając Słowo Boże, które nawiązywało do Narodzenia Pańskiego oraz poświęcił opłatki i dzielił nimi uczestników spotkania. Następnie uczestnicy spotkania tradycyjnie składali sobie wzajemnie  życzenia świąteczno-noworoczne i dzielili się opłatkami. Po tej miłej uroczystości zasiedli wszyscy  do stołu  ażeby w typowo rodzinnej atmosferze przystąpić do spożywania przygotowanych  wigilijnych potraw. Na świątecznym stole były tradycyjne posiłki, charakterystyczne dla świąt Bożego Narodzenia, takie  jak pyszna kapusta postna z grochem, paszteciki z kapustą i pieczarkami, smażone ryby, pierogi z kapustą i grzybami, filety śledziowe  oraz zimne i ciepłe napoje a także ciastka. W czasie spożywania posiłków wznoszono toasty za zdrowie i pomyślność w Święta i w nadchodzącym Nowym 2017 Roku.

Uroczyste spotkanie „Opłatek-2016” było czasem świątecznego nastroju a członkowie koła spędzili je w miłej i sympatycznej atmosferze koleżeńskiej tak, jak w rodzinnym domu. Wszyscy uczestnicy Wigilijnej Wieczerzy  byli zadowoleni, że mogli się znowu spotkać w koleżeńskim gremium i powspominać dawne czasy służby wojskowej,  w jednostkach wojskowych Garnizonu Gryfice.  (Mieczmar)

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*