Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:25 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl
A+ A A-

OSTATNIA DROGA WETERANA POLSKICH SIŁ ZBROJNYCH NA ZACHODZIE

W dniu 09 stycznia 2017r. w wieku 95 lat, po ciężkiej i długotrwałej chorobie odszedł od nas na wieczną służbę Bogu, Weteran Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny w II Wojnie Światowej w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, długoletni członek Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość  RP i aktywny działacz w Kole Związku Kombatantów RP i BWP, odznaczony  „Krzyżem Zwycięstwa 1939-1945” porucznik w stanie spoczynku Bolesław Rajchert.

Urodził się 5 grudnia 1922r. w m. Boronicze pow. Stanisławowski.  W okresie pełnienia służby wojskowej a następnie pracy zawodowej i społecznej był wielokrotnie wyróżniany, nagradzany i awansowany do stopnienia porucznika Wojska Polskiego oraz uhonorowany odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Posiada m.in. „Krzyż Zwycięstwa 1939-1945”, „Medal za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i BWP” i wiele innych odznaczeń i wyróżnień.

W dniu 11 stycznia 2017r. w kościele parafialnym w Przybiernowie została odprawiona Msza Święta w intencji zmarłego śp. Bolesława a następnie pożegnanie i odprowadzenie Jego ciała do miejsca wiecznego spoczynku na Starym Cmentarzu Komunalnym w Gryficach. W ostatniej drodze towarzyszyła Mu najbliższa Rodzina, członkowie Związku Kombatantów RP i BWP oraz znajomi. Uroczystość pogrzebowa odbyła się przy udziale Sztandaru Gryfickiego Koła Związku Kombatantów RP i BWP z asystą pocztu z członków  koła nr 24 Związku Żołnierzy WP w składzie: Romuald Podmokły, Mirosław Wójciak i Zenon Szpakowski. Uroczystości pogrzebowe odbyły się zgodnie z Ceremoniałem WP.

(Mieczmar)

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*