Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:18 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
A+ A A-

OSTATNIA DROGA ŚP STANISŁAWA ZUBKO

W dniu 10 stycznia 2017 roku w wieku 67 lat po ciężkiej chorobie odszedł na wieczną wartę długoletni członek Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, były żołnierz zawodowy służby samochodowej 82 dywizjonu dowodzenia 26 BR OP, absolwent Podoficerskiej Szkoły Zawodowej 9 psam ŚOW. odznaczony m.in.  brązowym Krzyżem Zasługi RP,  st. chor. sztab. Stanisław Zubko.

 

       Urodził się 6 października 1949r. w Gryficach. W dniu 29.04.1968r został powołany przez WKU Gryfice do odbycia zasadniczej służby wojskowej którą pełnił w 7 Warszawskim Bat. Saperów do 16.12.1971r. W dniu 17.12.1979r został powołany do zawodowej służby wojskowej, którą pełnił w pododdziałach podległych 26 BR OP w Gryficach. W latach 1979-1985r. w baterii remontowej jako d-ca drużyny a następnie d-ca plutonu remontu pojazdów samochodowych a od 25.03.1985r. w 82 dd OP na  stanowiskach d-ca plutonu rem samochodów, technik służb technicznych a od1998r.  szef służby samochodowej 82 dd. W ramach restrukturyzacji WP.  został w dniu 31.08 2002r. zwolniony z zawodowej służby wojskowej i przeniesiony do rezerwy. W dniu 1.07.2005r.  podjął pracę zawodową w PKS Gryfice na stanowisku Kierownika Zakładu Przewozów Pasażerskich, którą wykonywał do 10.01.2017r. W czasie 36 letniej nienagannej zawodowej służby wojskowej i pracy zawodowej,  był wielokrotnie wyróżniany, nagradzany i awansowany na wyższe stanowiska i  stopnie wojskowe, aż do st. chor. sztab. oraz uhonorowany odznaczeniami państwowymi i resortowymi. W swym dorobku posiadał m.in. brązowym „Krzyżem Zasługi RP”, srebrny i brązowy medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz srebrny i brązowy medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” a także wiele dyplomów uznania.  W dniu 17.11.2004r. wstąpił w szeregi członków Koła nr 24 ZŻ WP-

      W dniu 13 stycznia 2017r  roku w kościele WNMP  została odprawiona Msza Święta w intencji zmarłego śp. Stanisława, a następnie pożegnanie i odprowadzenie Urny z Jego prochami do miejsca wiecznego spoczynku na SCK. W ostatniej drodze towarzyszyła Mu najbliższa rodzina, liczni członkowie z Koła nr 24 ZŻ WP, koledzy z żołnierskiej służby i pracy zawodowej oraz przyjaciele i znajomi. Wystąpienie pożegnalne w imieniu pracowników i kolegów z PKS wygłosił prezes Zarządu PKS Gryfice Zygmunt Dziewguć a w  imieniu członków Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, prezes Zarządu Koła  Krzysztof Tokarczyk. Obaj mówcy  w swoich mowach pożegnalnych przypomnieli drogę życiową st. chor. sztab. rez. Stanisława Zubko i Jego wielkie zaangażowanie w pracy i służbie.

     Dziękujemy Ci Stanisławie za Twoją koleżeńskość i skromność. Żegnamy Cię w wielkim smutku, Pamięć o Tobie zachowamy w naszych sercach. Cześć Twojej pamięci. Spoczywaj w pokoju.  Rodzinie przekazano wyrazy szczerego współczucia i żalu.

       Uroczystości pogrzebowe odbyły się  zgodnie z Ceremoniałem WP, przy udziale wojskowej asysty honorowej z żołnierzy 36 dr OP i pocztu sztandarowego Zarządu Wojewódzkiego ZŻ WP w obsadzie: Romuald Podmokły, Tadeusz Klatka i Zenon Szpakowski, a pożegnalną wiązankę kwiatów od członków Koła nr 24 ZŻ WP  na mogile śp. Stanisława Zubko złożyli: Maria Chyla i Mirosław Wójciak. Uroczystość zakończyły dźwięki syren z autobusów  PKS Gryfic.  (Mieczmar)

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*