Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:19 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
A+ A A-

DZIEŃ KOBIET W KOLE NR 24 ŻŻ WP

Dzień Kobiet, to coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jest to święto o stosunkowo długiej tradycji, ustanowione zostało w 1910 r. Dzień ten jest oficjalnym świętem w kilkudziesięciu krajach świata i świętują go wszystkie Panie.

Zgodnie z tą miłą i bogatą tradycją, w dniu 8 marca 2017r. odbyło się w kawiarni GDK uroczyste  integracyjne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie zorganizował Zarząd i Komisja Socjalno Zdrowotna Koła nr 24 ZŻ WP. W spotkaniu udział wzięły zaproszone wdowy po zmarłych żołnierzach zawodowych z terenu dawnego Garnizonu Gryfic oraz członkowie Zarządu Koła w osobach: Krzysztof Tokarczyk, Grzegorz Walczak, Romuald Podmokły, Jerzy Dąbrowski, Maria Chyla i Zenon Szpakowski a z Komisji S-Z: Mieczysław Marcinkowski i Mirosław Wójciak.

Prezes Zarządu Koła Krzysztof Tokarczyk, jako gospodarz spotkania, serdecznie  powitał przybyłe Panie i złożył im szczere najmilsze życzenia z okazji ich święta. Następnie, w sprawach organizacyjnych, przedstawił członków nowo wybranego Zarządu Koła, po czym omówił osiągnięcia i bieżącą integracyjną działalność członków Zarządu Koła.

 

         Następnie Mirosław Wójciak, członek Komisji Socjalno Zdrowotnej, zapoznał z przepisami dotyczącymi świadczeń emerytalno rentowych i  pomocy materialnej udzielanej przez Wojskowe Biuro Emerytalne w Szczecinie. Omówił procedurę  składania wniosków o udzielenie zapomóg pieniężnych w przypadkach trudnych  sytuacjach materialnych, długoterminowej choroby, w klęskach żywiołowych i przy zakupie niektórych urządzeń wyposażenia domowego. Zadeklarował osobistą pomoc w wypełnianiu składanych dokumentów, dla osób które będą ubiegać się o pomoc materialną z WBE.

 

W czasie spotkania można było konsumować pyszne wyroby cukiernicze oraz delektować się kawą lub herbat oraz zimnymi napojami, które były sponsorowane przez Zarząd Koła.

   

Spotkanie przebiegało w kameralnej i miłej atmosferze. Można było obejrzeć Kronikę Koła nr 24 ZŻ WP. Wszystkie panie zostały obdarowane słodkimi upominkami

Pani Kazimiera Kaźmierowska, w imieniu wszystkich obecnych kobiet  podziękowała organizatorom spotkania a szczególne prezesowi Zarządowi Koła, za pamięć o wdowach oraz za Ich zaproszenie  na tak miłe uroczyste spotkanie   

Na zakończenie spotkania, prezes Zarządu Koła, podziękował  wszystkim za liczne przybycie i udział w uroczystym spotkaniu. (Mieczmar)

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*