Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 września 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
A+ A A-

72 ROCZNICA WYZWOLENIA GRYFIC

W dniu 6 marca 2017 roku, odbyły się w kawiarni Gryfickiego Domu Kultury  patriotyczno rocznicowe obchody  72 rocznicy wyzwolenia Ziemi Gryfickiej z pod okupacji nazizmu hitlerowskiego. Głównym organizatorem uroczystości był Zarząd Koła Związku Kombatantów RP i BWP przy współudziale Urzędu Miasta Gryfic.  W uroczystości udział wzięli Kombatanci i zaproszeni goście, Uroczystości uświetnili swoją obecnością burmistrz Gryfic  Andrzej Szczygieł i przewodniczącym Rady Gminy Krzysztof Tokarczyk, W śród zaproszonych gości była delegacja członków  Koła nr 24 ZŻ WP w osobach Mieczysław Marcinkowski, Romuald Podmokły, Tadeusz Klatka i Zenon Szpakowski.

Obchody rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów na płycie Pomnika Wdzięczności na Pl. Zwycięstwa i pod Tablicą Pamięci Narodowej na GDK przez delegacje Zarządu Koła Związku Kombatantów RP i BWP oraz Urzędu Miasta z burmistrzem Gryfic i przewodniczącym Rady Miejskiej.    

Oficjalnego otwarcia, uroczystego spotkania, dokonał Henryk Chmiel, który serdecznie powitał zebranych a szczególnie kombatantów: Eliasza Olejnika, Czesława Michałowskiego i Krystynę Górską wiceprzewodniczącą Zarządu Koła Związku  Kombatantów RP i BWP.

 

 

Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz  Andrzej Szczygieł a następnie lektor, historyk Jan Laskowski przedstawił rys historyczny  działań wojennych  podczas wyzwalania  Gryfic w marcu 1945 r.

                                                                                                                                    

Uroczystość uświetnił koncert chóru przy GDK „VIOLA” pod kierownictwem Michała  Bierwiaczonka, z repertuarem pieśni patriotycznych i wojskowych.

 

W czasie uroczystości  można było konsumować kawę lub herbatę oraz pyszne wyroby cukiernicze, sponsorowane przez Zarząd Koła Związku Kombatantów RP i BWP. Spotkanie zakończono wspólną fotografią.

         W ten skromny  sposób w 2017 roku społeczeństwo Gryfic uczciło pamięć tych, którzy przyczynili się do zwycięstwa i odzyskania Ziemi Gryfickiej. (Mieczmar)

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk