Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:20 maja 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
A+ A A-

SPOTKANIE INTEGRACYJNO-HISTORYCZNE

W dniu 12 października 2017 r. minęły 74 lata, gdy żołnierze I Dywizji im. Generała Tadeusza Kościuszki Polskich Sił Zbrojnych w Związku Radzieckim stoczyli bohaterską bitwę pod Lenino z wojskami hitlerowskiej III Rzeszy Niemiec. Mimo heroicznej i zwycięskiej walki I Dywizja PSZ poniosła duże osobowe straty. Poległo 510 żołnierzy, 1776 odniosło rany a 776 żołnierzy uznano za zaginionych
Dla uczczenia tych wydarzeń w dniu 7 października 2017r. odbyło się na strzelnicy LOK spotkanie integracyjno - historyczne członków Koła nr 24 ZŻ WP. Organizatorem spotkania był Zarząd i Komisja Socjalno – zdrowotna Koła nr 24 ZŻ WP.

 

 

Prezes Zarządu Koła, Krzysztof Tokarczyk rozpoczynając uroczyste spotkanie serdecznie powitał licznie przybyłych członków Koła i zapoznał ich z jego przebiegiem i organizacją. Bardzo miłym elementem było wyróżnienie dyplomami uznania członków Koła: Marię Chyla, Zenona Szpakowskiego, Tadeusza Klatkę, Mieczysława Marcinkowskiego, Romualda Podmokły, Stanisława Razmusa, Mirosława Wójciaka, Pawła Wieczorka i Roberta Rogulskiego, nadanymi przez Zarząd Gryfickiego Koła Kombatantów RP i BWP za ich szczególne zasługi w działalności społecznej na rzecz Związku Kombatantów RP i BWP, oraz kultywowania wartości patriotycznych i obywatelskich w procesie wychowywania młodzieży.

Po krótkim okolicznościowym wystąpieniu prezesa Koła odbyła się część biesiadna, którą po mistrzowsku przygotowali członkowie Komisji S-Z Koła w osobach Eugeniusz Suteniec, Władysław Siemaszko i Michał Gojlik. Serwowano w niej pyszną wojskową grochówkę, kiełbasę i kaszankę z grilla oraz zimne i ciepłe napoje. Spotkanie przebiegało w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Była ogólna dyskusja i wspomnienia z czasów służby w wojsku.
Uroczyste spotkanie członków Koła pod względem organizacyjnym przebiegało sprawnie a jego uczestnicy byli super zadowoleni.

Natomiast w dniu 12 października 2017r, delegacja Koła w składzie: Mieczysław Marcinkowski, Tadeusz Klatka, Zenon Szpakowski i Mirosław Wójciak złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze na płycie Pomnika Wdzięczności na Pl. Zwycięstwa.

W ten uroczysty sposób członkowie Koła godnie uczcili pamięć ofiar tej bohaterskiej walki żołnierzy I Dywizji im. Generała Tadeusza Kościuszki Polskich Sił Zbrojnych walczących pod Lenino. (Mieczmar)

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk