Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:19 marca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek
A+ A A-

UDZIAŁ CZŁONKÓW ZŻ WP W UROCZYSTOSCIACH ROCZNICOWYCH

W dniu 6 marca 2018 roku, odbyły się w Sali Konferencyjnej patriotyczno rocznicowe obchody 73 rocznicy wyzwolenia Ziemi Gryfickiej z pod nazizmu hitlerowskiego i włączenia jej do Rzeczpospolitej Polski. Organizatorem uroczystości upamiętniającej te historyczne wydarzenia był Zarząd Gryfickiego Koła Związku Kombatantów RP i BWP.

W uroczystości udział wzięli Kombatanci i zaproszeni goście, Uroczystości uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem i wicestarostą Ireneuszem Wojciechowiczem. W śród zaproszonych gości była delegacja członków Koła nr 24 ZŻ WP.


Uroczystości rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów przez delegacje Kombatantów i Kół nr 24 i 35 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego na płycie Pomnika Wdzięczności na PL. Zwycięstwa, pod Tablicą Pamięci Narodowej znajdującej się na Gryfickim Domu Kultury i Pomnikiem Żołnierza WP na SCK. W imieniu członków Koła nr 24 ZŻ WP, wiązankę kwiatów o barwach narodowych złożyła delegacja w składzie p. Maria Chyla, Mieczysław Marcinkowski, Zenon Szpakowski, Tadeusz Klatka i Mirosław Wójciak oraz Romuald Podmokły w delegacji Związku Kombatantów i BWP.

Następnie uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek kombatancki do Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta, gdzie oficjalnego otwarcia spotkania dokonała przewodnicząca Zarządu Gryfickiego Koła Kombatantów RP i BWP p. Krystyna Górska, która serdecznie powitała przybyłych Kombatantów i zaproszonych gości a szczególnie Burmistrza Andrzeja Szczygła i wicestarostę Ireneusza Wojciechowicza oraz poinformowała ze celem uroczystego spotkania jest uczczenie pamięci tych wszystkich którzy przyczynili się do zwycięstwa, wyzwolenia i przyłączenia Ziemi Gryfickiej do Polski.
W wystąpieniach okolicznościowych głos zabrali: Andrzej Szczygieł, Ireneusz Wojciechowicz, Mirosław Wójciak i Waldemar Wawrzyniak.
W ten skromny ale uroczysty sposób w roku 2018, uczczono pamięć tych wszystkich którzy przyczynili się do wyzwolenia i polskości Ziemi Gryfickiej. (Mieczmar)

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk