Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan
A+ A A-

UDZIAŁ CZŁONKÓW ZŻ WP W UROCZYSTOSCIACH ROCZNICOWYCH

W dniu 6 marca 2018 roku, odbyły się w Sali Konferencyjnej patriotyczno rocznicowe obchody 73 rocznicy wyzwolenia Ziemi Gryfickiej z pod nazizmu hitlerowskiego i włączenia jej do Rzeczpospolitej Polski. Organizatorem uroczystości upamiętniającej te historyczne wydarzenia był Zarząd Gryfickiego Koła Związku Kombatantów RP i BWP.

W uroczystości udział wzięli Kombatanci i zaproszeni goście, Uroczystości uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem i wicestarostą Ireneuszem Wojciechowiczem. W śród zaproszonych gości była delegacja członków Koła nr 24 ZŻ WP.


Uroczystości rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów przez delegacje Kombatantów i Kół nr 24 i 35 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego na płycie Pomnika Wdzięczności na PL. Zwycięstwa, pod Tablicą Pamięci Narodowej znajdującej się na Gryfickim Domu Kultury i Pomnikiem Żołnierza WP na SCK. W imieniu członków Koła nr 24 ZŻ WP, wiązankę kwiatów o barwach narodowych złożyła delegacja w składzie p. Maria Chyla, Mieczysław Marcinkowski, Zenon Szpakowski, Tadeusz Klatka i Mirosław Wójciak oraz Romuald Podmokły w delegacji Związku Kombatantów i BWP.

Następnie uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek kombatancki do Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta, gdzie oficjalnego otwarcia spotkania dokonała przewodnicząca Zarządu Gryfickiego Koła Kombatantów RP i BWP p. Krystyna Górska, która serdecznie powitała przybyłych Kombatantów i zaproszonych gości a szczególnie Burmistrza Andrzeja Szczygła i wicestarostę Ireneusza Wojciechowicza oraz poinformowała ze celem uroczystego spotkania jest uczczenie pamięci tych wszystkich którzy przyczynili się do zwycięstwa, wyzwolenia i przyłączenia Ziemi Gryfickiej do Polski.
W wystąpieniach okolicznościowych głos zabrali: Andrzej Szczygieł, Ireneusz Wojciechowicz, Mirosław Wójciak i Waldemar Wawrzyniak.
W ten skromny ale uroczysty sposób w roku 2018, uczczono pamięć tych wszystkich którzy przyczynili się do wyzwolenia i polskości Ziemi Gryfickiej. (Mieczmar)

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*