Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan
A+ A A-

UDZIAŁ CZŁONKÓW KOŁA W DNIU KOBIET

Jak co roku, tak i w roku 2018 Zarząd i Komisja Socjalno Zdrowotnych Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego zorganizowały w Dniu Święta Kobiet uroczyste spotkanie integracyjne. W spotkaniu, które odbyło się w kawiarni Gryfickiego Domu Kultury, udział wzięły Panie, wdowy, po zmarłych żołnierzach zawodowych z terenu Gryfic oraz członkowie Zarządu i Komisji Socjalno Zdrowotnej Koła w osobach: Krzysztof Tokarczyk, Grzegorz Walczak, Romuald Podmokły, Mieczysław Marcinkowski, Eugeniusz Suteniec i Mirosław Wójciak.

 

Otwierając spotkanie, prezes Zarządu Koła p. Krzysztof Tokarczyk powitał serdecznie Panie, przybyłe na spotkanie i złożył im życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym I zawodowym. W swoim wystąpieniu poruszył sprawy organizacyjne w Kole Związku Żołnierzy WP , oraz przedstawił członków zarządu I komisji Socjalno zdrowotnej. Omówił osiągnięcia członków w zakresie integracji rodzin środowiska wojskowego a w szczególności wdów po zmarłych żołnierzach zawodowych na terenie Gryfice.

Następnie głos zabrał kol. Mirosław Wójciak, który zapoznał z nowymi przepisami dotyczącymi świadczeń emerytalno rentowych i udzielaniu pomocy materialnej przez Wojskowe Biuro Emerytalne. Omówił szczegółowo problematykę składania wniosków o udzielenie zapomóg pieniężnych w przypadkach trudnej sytuacji materialnej , klęsk losowych i długoletniej choroby oraz pobierania zaświadczeń od lekarza rodzinnego o chorobach nabytych.

Po tych interesujących informacjach nastąpiła ogólna dyskusja oraz degustacja pyszności cukierniczych z ciepłą herbatą, kawą I lampką wina. a przy tym okazja do wspomnień z przeżytych lat i planach na przyszłość. Spotkaniu towarzyszyła miła, serdeczna i kameralna atmosfera.
W imieniu pań obecnych na spotkaniu oraz własnym, Pani Kazimiera Kaźmierowska, podziękowała Zarządowi Koła, za pamięć o wdowach i za zaproszeniu na tak miłe uroczyste spotkanie.
Na zakończenie spotkania każda z pań otrzymała symbolicznie kwiatka I czekoladę. (Mieczmar)

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*