Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:19 marca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek
A+ A A-

Ostatnie pożegnanie Chorążego Wojska Polskiego.

W dniu 8 maja 2018 roku w wieku 69 lat odszedł na Wieczną Wartę Członek Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, były żołnierz zawodowy 28 brt, 2 BRt odznaczony m.in. Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju" mł. chor. w st. spocz. Ryszard Stanisław PAWLAK.
Urodził się dnia 25.08.1949r. w Białogardzie. Po ukończeniu szkoły podstawowej i średniej Szkoły Zawodowej w Białogardzie został powołany w dniu 25.09.1969r przez WKU Białogard do odbycia zasadniczej służby wojskowej i skierowany na szkolenie w WOSR w Jeleniej Górze. Po jej ukończeniu jako podoficer nadterminowy w dniu 20.09.1970r został skierowany do 13 PRt 2KOPK celem pełnienia dalszej służby wojskowej na stanowisku st. operatora APN, a następnie od dnia 24.09.1972r jako st. telemechanik przyrządów naprowadzania.


W 19.01.1975r. został przeniesiony do 28 brt 2 BRt w którym pełnił służbę wojskowa aż do dnia 07.09.1995r. na stanowiskach st. operatora APN-1komp. dowodzenia, st. mechanika służb technicznych i st. operatora obsługi aparatowni naprowadzania kompani dowodzenia.
W dniu 08.09.1995r został zwolniony z zawodowej służby wojskowej i przeniesiony w stan spoczynku ze względu na stan zdrowia, jako emeryt wojskowy.
W okresie 26 letniej nienagannej zawodowej służby wojskowej był wielokrotnie wyróżniany, nagradzany i awansowany na wyższe stopnie wojskowe, aż do stopnia mł. chor. WP. oraz uhonorowany odznaczeniami resortowymi. W swym dorobku posiadał m.in. Srebrny Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny", Srebrny i Brązowy Medal „Za zasługi dla Obronności Kraju" oraz wiele dyplomów uznania.
W dniu 2010 roku wstąpił do Związku Żołnierzy WP w Kole nr 24 ZŻ WP.
W dniu 11 maja 2018 roku w kaplicy SCK została odprawiona Msza Święta w intencji zmarłego śp. mł. chor. Ryszarda Stanisława Pawlaka a następnie pożegnanie i odprowadzenie Urny z Jego Prochami do miejsca wiecznego spoczynku. W ostatniej ziemskiej drodze towarzyszyła Mu Żona Janina z dziećmi Robertem, Izą i Kamilą oraz najbliższą rodziną, liczni członkowie z Koła nr 24 Związku Żołnierzy WP, koledzy z żołnierskiej służby oraz przyjaciele i znajomi.
Wystąpienie pożegnalne w imieniu członków Koła nr 24 Związku Żołnierzy W P, wygłosił Członek Zarządu Koła Romuald Podmokły, który w swojej szczególnej laudacji przypomniał najważniejsze momenty z drogi życiowj śp. chor. Ryszarda Stanisława Pawlaka, Jego duże zaangażowanie w służbie i pracy jako żołnierza zawodowego w 28 brt. OP, oraz życia osobistego, gdzie był kochającym i troskliwym mężem, ojcem i dziadkiem. Na zakończenie wystąpienia powiedział: „Dziękujemy Ci Ryszardzie za Twoją koleżeńskość i skromność. Żegnamy Cię w wielkim smutku, Pamięć o Tobie i Twojej wiernej służbie Siłom Zbrojnym zachowamy w naszych sercach, w naszej żołnierskiej koleżeńskiej pamięci. Czuwaj na Wiecznej Warcie w spokoju. Cześć Twojej pamięci". Rodzinie przekazano wyrazy szczerego, głębokiego współczucia i żalu.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się zgodnie z Ceremoniałem WP, przy udziale wojskowej asysty honorowej z żołnierzy 36 dr OP i pocztu sztandarowego Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy WP w obsadzie: Romuald Podmokły, Tadeusz Klatka i Zenon Szpakowski.
Pożegnalną wiązankę kwiatów od członków Koła nr 24 ZŻ WP. na mogile śp mł. chor Ryszarda Stanisława Pawlaka złożyła delegacja: Władysław Siemaszko, Mieczysław Marcinkowski Michał Gojlik.
Uroczystości pogrzebowe zakończyły się odegraniem przez trębacza melodii „Cisza" i „Spij Kolego". (Mieczmar)

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk