Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:25 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl
A+ A A-

PODOPIECZNI OŚRODKA REHABILITACYJNO-EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZEGO Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

20 maja 2013 r. członkowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Gryficach wybrali się na zajęcia integracyjne do zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 2 w Gryficach. W zajęciach wzięły udział dwie grupy 5 i 4–latków oraz dzieci z umiarkowanym i głębokim upośledzeniem umysłowym z OREW.

Wszyscy podopieczni świetnie bawili podczas zabaw muzycznych prowadzonych zarówno przez panie z przedszkola jak i p. Cezarego Wadasa –muzykoterapeutę z OREW. Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się współdziałania w grupie i wzajemnego społecznego kontaktu. Dzieci upośledzone intelektualnie przekonują się, że mimo kalectwa mogą być traktowane na równi z innymi. Natomiast dzieci zdrowe w czasie wspólnej nauki i zabawy uczą się dostrzegania potrzeb innych, akceptacji, tolerancji wobec odmiennych zachowań, opiekuńczości i odpowiedzialności za słabszych. Prawdopodobnie w dalszym życiu będą bardziej wrażliwe wobec osób niepełnosprawnych.

Tekst i zdjęcia: Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy; Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*