Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:16 września 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz
A+ A A-

OSTATNIE POŻEGNANIE CHORĄŻEGO WOJSKA POLSKIEGO.

W dniu 29 listopada 2018r, w wieku 66 lat po ciężkiej i długotrwałej chorobie odszedł na wieczną wartę członek Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, były żołnierz zawodowy 82 dd 26 BR OP, były Inspektor ochrony przeciwpożarowej służb kwatermistrzowskich, absolwent Podoficerskiej Szkoły Zawodowej w Ełku odznaczony m.in. brązowym „Krzyżem Zasługi RP," mł. chor. w st. sp. Ryszard Olejniczak .

Urodził się w dniu 31.03.1952r. w Gryficach. Po ukończeniu Zasadniczej Szkoły Zawodowej, został powołany przez WKU Gryfice do odbycia zasadniczej służby wojskowej i skierowany do Ośrodka Szkolenia w Mrzeżynie celem przeszkolenia unitarnego. Po przeszkoleniu został skierowany do plutonu saperów, kompani zabezpieczenia 26 BR OPK. W 1974r ukończył Podoficerską Szkołę Zawodową Wojsk Inżynieryjnych w Ełku i rozpoczął wojskową służbę zawodową na stanowisku dowódcy drużyny inż.-sap w kompani zabezpieczenia 82 dd 26 BROPK. W czasie pełnienia wojskowej służby zawodowej pełnił obowiązki na stanowiskach: dowódcy drużyny, profosa aresztu garnizonowego i inspektora ochrony przeciwpożarowej w służbach kwatermistrzowskich 26 BR OP. W dniu 30 11.1992r został zwolniony z zawodowej służby wojskowej i przeniesiony do rezerwy ze względów na restrukturyzację 26 BR OP. W czasie pełnienia nienagannej zawodowej służby wojskowej był wielokrotnie wyróżniany i awansowany na wyższe stopnie wojskowe, aż do stopnia mł. chor. WP oraz uhonorowany odznaczeniami państwowymi i resortowymi. W swoim dorobku posiadał m.in. Brązowy „Krzyż Zasługi" oraz srebrny i Brązowy Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny"
Do Związku Żołnierzy WP wstąpił w dniu 14.02.2012r. Dał się poznać jako przykładny mąż, wspaniały ojciec i dziadek. Cenił niektóre zasady nabyte w wojsku i nimi kierował się w życiu prywatnym. Jego dobroć, wytrwałość i chęć do życia będą w sercach rodziny, przyjaciół i znajomych.
W dniu 1 grudnia 2018r. w kaplicy Starego Cmentarza Komunalnego została odprawiona Msza Święta w intencji zmarłego śp. Ryszarda a następnie pożegnanie i odprowadzenie Jego zwłok do miejsca wiecznego spoczynku.
W ostatniej drodze towarzyszyła Mu najbliższa rodzina z żoną Teresą, córką Justyna i synem Damian z rodzinami oraz liczne grono członków Koła nr 24 Związku Żołnierzy WP, koledzy z żołnierskiej służby, przyjaciele i znajomi.
W imieniu członków Koła pożegnał go prezes Zarządu Koła, płk w st. sp. Krzysztof Tokarczyk, który w swojej szczególnej laudacji przypomniał najważniejsze momenty z drogi życiowej śp. mł. chor. Ryszarda Olejniczaka, jego duże zaangażowanie w służbie i pracy jako żołnierza zawodowego, a w ostatnich słowach powiedział m.in. „Dziękujemy Ci Drogi Kolego ze byłeś z nami... Żegnamy Cię w wielkim smutku... Pamięć o Tobie zachowamy w naszej sercach... Spoczywaj w pokoju".
Pochowany został zgodnie z Ceremoniałem WP przy udziale wojskowej asysty honorowej żołnierzy z 36 dr OP i pocztu sztandarowego Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy WP, w obsadzie: Romuald Podmokły, Tadeusz Klatka i Zenon Szpakowski. Uroczystości pogrzebowe zakończył trębacza, odgrywając melodię „ Spij Kolego".
Pożegnalną wiązankę kwiatów od członków Koła nr 24 ZŻ WP złożono na mogile i zapalono znicze. Rodzinie złożono kondolencje. (Mieczmar)

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk