Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:8 grudnia 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
A+ A A-

XII Nadzwyczajny Wojewódzki Zjazd Delegatów ZŻ WP.

Dnia 17.03.2019r w Klubie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej odbył się XII Nadzwyczajny Wojewódzki Zjazd Delegatów Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w związku z koniecznością wyboru nowego Prezesa i uzupełnieniem władz Zachodniopomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy WP.


W Zjeździe uczestniczyło 28 delegatów z 16 Kół ZŻ WP. Koło nr 24 ZŻ WP reprezentowali delegaci wybrani na zebraniu sprawozdawczo - wyborczym Koła, które odbyło się w dniu 15.02.2017r. w osobach: prezes Koła – Krzysztof TOKARCZYK, wiceprezes Koła - Grzegorz WALCZAK i skarbnik Koła - Romuald PODMOKŁY. Oraz zaproszeni goście w tym płk Zdzisław Jordanek – delegat z Zarządu Głównego ZŻ WP.
Obrady zjazdu rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy WP na salę obrad przez poczet sztandarowy w składzie: Witold Morawski, Romuald Podmokły i Zdzisław Emilianowicz oraz odegraniu Pieśni Związku.

  

Obrady Zjazdu otworzył wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ppłk Bogusław Machowicz, który serdecznie powitał delegatów i zaproszonych gości. Po krótkim oficjalnym przemówieniu życzył delegatom owocnych obrad, Następnie minutą ciszy uczczono pamięć członków Związku, którzy w ostatnim okresie odeszli na wieczną wartę, głównie śp. ppłk Tadeusza Kosińskiego – byłego Prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP w Szczecinie.