Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:21 lutego 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus
A+ A A-

WYCIECZKA DO KOŁOBRZEGU PEŁNA WRAŻEŃ

 

28 września 2013 r. SIS "Uśmiech" zorganizowało wycieczkę do Kołobrzegu dla dzieci z rodzin wielodzietnych oraz w trudnej sytuacji życiowej. Wzięło w niej udział trzydzieścioro uczniów gryfickich szkół podstawowych.

Najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie Kołobrzeskiego Skansenu Morskiego- Oddziału Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Pod czujnym okiem przewodników obejrzeli dwa okręty marynarki wojennej- ORP "Fala" i ORP "Władysławowo". Uczestnicy poznali okręty "od kuchni", zwiedzili kajuty, maszynownię, stanowisko artyleryjskie, pomieszczenie radiotelegrafisty i dowódcy. Mieli także okazję obejrzeć urządzenia nawigacyjne i miny morskie. Po ciekawej lekcji muzealnej na świeżym powietrzu dzieci udały się na spacer do latarni morskiej, Katedry, Starego Miasta oraz Pomnika Zaślubin Polski z Morzem. Na starówce w jednym z lokali gastronomicznych zjadły obiad. Każdy z uczestników wycieczki otrzymał słodki upominek. Pełne wrażeń z uśmiechem na twarzy wróciły do Gryfic. Wycieczka odbyła się w ramach zajęć socjoterapeutycznych organizowanych przez SIS "Uśmiech" a finansowanych przez gminę Gryfice.  

 

Info: Anna Finik i Dorota Śnigurowicz- opiekunowie wycieczki 

Foto: http://www.muzeum.kolobrzeg.pl

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk