Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
A+ A A-

"OBYWATELE DLA DEMOKRACJI"

Szanowni Państwo,

 

ruszył konkurs Dotacje na rozwój trzeciego sektora do 15 listopada 2013 organizacje pozarządowe mogą składać wnioski na realizację projektów systemowych w programie Obywatele dla Demokracji.

Organizacje mogą się ubiegać o dotacje w wysokości od 300 tys. do 1,5 mln złotych na projekty realizowane samodzielnie oraz do 2 mln złotych na projekty realizowane w partnerstwie.

 Lista problemów do podjęcia uwzględnia m.in. działania dotyczące budowanie przyjaznego dla NGO otoczenia prawnego, wypracowywania misji i standardów trzeciego sektora, usprawniania komunikacji, dostępu do informacji, pozyskiwania środków finansowych, a także problemy „branżowe”, specyficznych dla poszczególnych rodzajów organizacji.

Priorytetowo będą traktowane działania adresowane do większej liczby organizacji oraz te zapewniające trwałość rezultatów.

Podręcznik wraz z informacjami uzupełniającymi oraz wzór formularza ze wskazówkami są dostępne na stronie www.ngofund.org.pl

Fundacja Batorego zachęcateż do zapoznania się z prezentacją dotyczącą projektów systemowych – może okazać się bardzo pomocna w uzyskaniu odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości.

Wnioski wstępne należy składać przez Internetowy System Wniosków, który będzie otwarty do 15 listopada do godziny 12.00. Planowana jest tylko jedna edycja tego konkursu.

Zespół programu odpowiada na pytania pod mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Program Obywatele dla Demokracji jest finansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Operatorem programu jest Fundacja Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży.

Informacja o konkursie oraz dokumentacja aplikacyjna znajdują się na stronie internetowej:

 http://www.ngofund.org.pl/ruszyl-konkurs-na-projekty-systemowe/#more-1682

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*