Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
A+ A A-

ZAJĘCIA Z "UŚMIECHEM"

W roku 2013 Stowarzyszenie Inicjatywy Społecznych „Uśmiech” w Gryficach w wyniku udziału w otwartym konkursie ofert otrzymało dotację z Gminy Gryfice w wysokości 17 tysięcy na prowadzenie zajęć  socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży ze szkół Podstawowych i Gimnazjów z Gryfic oraz na prowadzenie zajęć w 10 świetlicach wiejskich.

Zajęcia socjoterapeutyczne  cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży, dzieci jak i ich rodziców. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych pedagogów i miały na celu zmniejszenie deficytów rozwojowych wśród dzieci, pokonanie nieśmiałości oraz wiary we własne możliwości. Rodzice podczas zajęć mogli poznać sposoby i metody radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi i dydaktycznymi. Na zakończenie zajęć w grudniu dzieci otrzymały pamiątkowe breloczki , długopisy i dyplomy.

W czasie wakacji na 10 świetlicach wiejskich Gminy Gryfice odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży, których głównym celem było wskazanie jak bezpiecznie i ciekawie spędzać wakacje z dala od niebezpieczeństw, środków psychoaktywnych i używek. W zajęciach brały udział dzieci w wieku od 3 do 15 lat , chętnie uczestnicząc w zajęciach plastycznych i sportowych. Podczas dwóch miesięcy w każdej świetlicy odbyły się 4 bloki tematyczne, dzieci poznały nowe techniki plastyczne oraz ciekawe zabawy i gry sportowe. Podsumowaniem zajęć było zorganizowanie w Gryficach na boisku SP 4 festynu sportowo – edukacyjno – rekreacyjnego, w którym udział wzięły wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach( 112 uczestników).

Po rocznej przerwie „Uśmiechu” w prowadzeniu tego rodzaju zajęć, ze względu na brak środków możemy stwierdzić - tegoroczne zajęcia były oczekiwane zarówno przez dzieci i rodziców, a ilość dzieci biorących udział w zajęciach socjoterapeutycznych i  na świetlicach wiejskich świadczą o tym, że są one potrzebne i uatrakcyjniają wolny czas naszym milusińskim.

                                                                                                 Prezes SIS „ UŚMIECH”

                                                                                                      Małgorzata Pietrzak

 

 

 

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*