Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:19 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
A+ A A-

MECZE SPARINGOWE DZIECI ZE SZKÓŁ PIŁKARSKIEJ "DIEGO"

Dzieci ze Szkółki Piłkarskiej „DIEGO” Gryfice mimo wakacji przygotowują się intensywnie do ligowego rozpoczęcia sezonu jesiennego 2014/15.  Po dwóch wygranych meczach ze Śląskimi drużynami przyszedł czas, aby zagrać z drużynami z naszego powiatu. Należy podkreślić, że nasi  trampkarze to dzieci urodzone  przeważnie z roczników 2001/02/03, a obowiązuje w tej kategorii wiekowej rocznik 2000.

Mecz z kolegami z Płotów zagraliśmy w piątek, 22 sierpnia, na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Mimo przewagi fizycznej Polonii Płoty nad nami, wygraliśmy 5:3. Młodzi piłkarze w pierwszych minutach meczu bali się dużych zawodników z Płotów, bo w starciu z nimi odbijali się od nich jak piłeczki. Gospodarze szybko strzelili gola i dominowali przez pierwsze 20 minut, bo co chwilę znajdowali się przy bramce Diegowców. Po reprymendach trenera Wiesława Pietrzaka uwierzyli w siebie, wzrost jest ważny, ale nie najważniejszy i zaczęli grać odważnie strzelając gola, autorstwa Igora Kozery. Drugą bramkę gospodarze strzelili po błędzie bramkarza, ale nie załamało to młodych piłkarzy z Gryfic, bo przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę wyrównującą strzelił Damian Kowalczyk. W przerwie trener Wiesław Pietrzak przekazał wskazówki, aby nie bać się zawodników i zagrać odważniej z przeciwnikiem. Zawodnicy  Diego po gwizdku sędziego zagrali koncertowo 10 minut strzelając przeciwnikowi 3 gole autorstwa  Kamila Kowalczyka, Damiana Kowalczyka i najmłodszego na boisku Oskara Michalonka.

Na drugi mecz pojechaliśmy do Płotów, aby rozegrać ostatni mecz sparing przed ligą z Polonią. Tym razem przegraliśmy 4:3, po zaciętej walce z gospodarzami, ale w tym meczu  trener sprawdzał przydatność do zespołu 11  laków,  którzy mimo małego wzrostu dzielnie walczyli z 14 latkami. Nasi młodzi Diegowcy  zagrali dobrze , bo właśnie 11 letni  Oskar Michalonek strzelił 2 gole a jednego dorzucił Damian Jaśnikowski.

Info, foto: Karolina Pierzak

 

 

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*