Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz
A+ A A-

DIEGOWCY PRZEGRYWAJĄ W FINALE

W  wtorek 28 października br. o godz. 16.30  na Orliku przy Gimnazjum nr 2 w Gryficach przy sztucznym oświetleniu rozegrano ostatnią edycję turniejów piłki nożnej rocznika 2004 i młodszych. Do Gryfic przyjechały  następujące drużyny: Wybrzeże Rewalskie Rewal, Rega Trzebiatów I i II , Polonia Płoty, a gospodarzem była Szkółka Piłkarska ”DIEGO. 

Podopieczni Wiesława Pietrzaka jako gospodarze pokazali wszystkim zgromadzonym, że fajnie bawią się grając w piłkę. Orlik przy Gimnazjum nr 2 w tym dniu  tętnił życiem  bo doping zawodników i rodziców było słychać na Placu Zwycięstwa. W pierwszym meczu  Diegowcy przy dopingu starszych kolegów i rodziców pokonali Polonię Płoty 2:0, po bramkach Witka Groenwalda i Szymona Lemańskiego. Drugi mecz zagraliśmy z Regą Trzebiatów  II  pokonując ją 3:0, po golach Witka Greonwalda, Krzysztofa Hojczyka i Kamila Wojciechowskiego.  Następnie pokonaliśmy Regę Trzebiatów 3:1, po kapitalnej grze całej drużyny, mimo strzelenia przez Regę pierwszej bramki , Diegowcy nie załamali się dążąc do zmiany wyniku  i atakując  przeciwnika, a bramki w tym meczu strzelili Kamil Wojciechowski, Jakub Szram i Krzysztof Hojczyk. Trzeba zaznaczyć, że trener Wiesław Pietrzak wpuścił wszystkich 14 zawodników aby zagrali w tym turnieju. Ostatni mecz zagraliśmy z Wybrzeżem Rewalskim Rewal i bardzo  chcieliśmy pokonać ich, aby wyprzedzić w klasyfikacji końcowej. Do tego meczu młodzi adepci przygotowywali się specjalnie. Pierwsze minuty to przewaga młodych adeptów sztuki piłkarskiej z Gryfic , którzy zdominowali Wybrzeże Rewalskie Rewal i tylko kwestią czasu było strzelenie gola przez Diegowców. Zawodnicy Szkółki Piłkarskiej „DIEGO”  mimo olbrzymiej przewagi nie mogli strzelić upragnionego gola bo na przeszkodzie stał bramkarz lub chłopcy strzelali w słupki i poprzeczki. Pod koniec meczu przy dopingu rodziców, kibiców i wszystkich drużyn zawodnicy z Rewala po błędzie bramkarza strzelili gola i w ostatnich minutach dobili Diegowców strzelając na 2:0. Po meczu były łzy i radość dzieci .

Był to ostatni turniej piłkarski na powietrzu w zorganizowanych rozgrywkach, które prowadzi Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej w Szczecinie. Miło nam poinformować, że w zakończonych rozgrywkach nasze Orliki 2006 i młodsi zajęli II miejsce, a nasze Orliki 2004 i młodsi również zajęli II miejsce.

Wynik jest sprawą drugorzędną, bo na pierwszym miejscu jest popularyzacja piłki nożnej, dobra zabawa , zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, integracja   z innymi drużynami i współpraca w grupie.

Wszystkie drużyny zostały poczęstowane kiełbaskami z grilla,  batonami, napojami  i pączkami ufundowanymi przez państwa Wigurskich.  Serdeczne podziękowania składamy rodzicom piłkarzy za pomoc w  przygotowaniu turnieju.

Szkółka Piłkarska „DIEGO” Gryfice grała w składzie: Jakub Pietrzak, Jakub Dec, Witold Groenwald, Kamil Wojciechowski, Jakub Szram , Szymon Lemański, , Krzysztof Hojczyk , Jakub Terpic, Oliwier Popecki, Kacper Bogusz, Wiktor Przybył, Hubert Malko, Szymon Koziorowski, Maksymilian Czerski. Opiekun drużyny Wiesław Pietrzak .

 

Informacja, zdjęcia: Karolina Pietrzak

 
© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*