Polish English French German Italian Russian
Dzisiaj jest:27 czerwca 2017 roku  |  Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław
A+ A A-

FC GROCHU WYGRYWAJĄ TURNIEJ

W piątek 21 listopada 2014 r. o godz 17.30 na Orliku przy Gimnazjum Nr 2 w Gryficach przy sztucznym oświetleniu odbył się Otwarty Amatorski Turniej Piłki Nożnej dla wszystkich chętnych, którzy chcą spędzić popołudnie na sportowo, rywalizując z innymi drużynami. Mimo zimna na Turniej przybyło 7 drużyn udowadniając, że mimo kiepskiej pogody fajnie jest spędzać czas kopiąc piłkę, spotykać się z kolegami. Do rywalizacji sportowej przystąpiły następujące drużyny podzielone na dwie grupy grupa A: Diego, Olaf-Maryja, FC Grochu. Grupa B: Fc Kirii, Blok-Ekipa, Zieloni i Polona. Organizator Wiesław Pietrzak przekazał zawodnikom zasady gry: drużyny grały po 15 minut każdy z każdym, a finał trwał 2 x 10 minut w którym spotkają się drużyny z najlepszym bilansem w swoich grupach.

Wszystkie drużyny grały fajny przyjemny dla oka futbol jak na amatorów przystało, a niektóre akcje były przemyślane i zagrane na wysokim poziomie, co zostało docenione przez przeciwników i nagrodzone gromkimi brawami. Turniej odbył się bez groźnych kontuzji. W meczu o pierwsze miejsce spotkały się zespoły, które zebrały najwięcej punktów w swoich grupach FC Grochu - Blok – Ekipa. Po pięciu minutach drużyna FC Grochu wygrywała 2:0 i wszyscy zgromadzeni liczyli na łatwe zwycięstwo, ale Blok-Ekipa atakowała i dążyła do zmiany niekorzystnego wyniku. I tak się stało bo dzięki ambicji i dużym zaangażowaniu zdołali zremisować 2:2 ,ale na więcej zabrakło sił bo FC Grochu w ostatnich sekundach strzeliło gola i to oni cieszyli się z zwycięstwa i okazałego pucharu. Trzecie miejsce zajęli Zieloni pokonując młodą drużynę Diego 3:2, ale był to ciekawy mecz bo Diegowcy sprawili duże kłopoty starszym kolegą. Piąte miejsce zajęła drużyna FC Kiri pokonując pewnie Olaf-Maryję 3:0. Ostatnie miejsce w turnieju piłkarskim zorganizowanym na Orliku przy Gimnazjum nr 2 zajęła Polona.