Polish English French German Italian Russian
Dzisiaj jest:11 grudnia 2017 roku  |  Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy
A+ A A-

WAKACYJNY TURNIEJ DLA DZIECI

W piątek 17 lipca o godz.16.00 na Orliku przy Gimnazjum nr 2 odbył się Otwarty Amatorski Turniej Piłki Nożnej dla dzieci o Puchar „WAKACJE  2015”. W tym dniu dzieci miały o co rywalizować, bo oprócz  pucharu za I miejsce, wyróżniający się piłkarze turnieju dostali medale, natomiast dzieci poczęstowano batonami, sokami i lizakami. Organizatorem turnieju piłkarskiego dla naszych pociech był SIS „UŚMIECH”, Szkółka Piłkarska "DIEGO", Urząd Miasta i Gminy Gryfice, a przeprowadził je Wiesław Pietrzak, który przywitał drużyny, omówił zasady i życzył wszystkim miłej zabawy. Mecze grano systemem każdy z każdym, a turniej piłkarski stał na wysokim poziomie, bez kontuzji w miłej atmosferze i to jest najważniejsze. Do Turnieju piłkarskiego zgłosiły się następujące drużyny: Lisy z 4, Halówki, Parówki, Trzy Włoski i Niewiem.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Parówki, która cztery  mecze wygrała a w bezpośrednim pojedynku o pierwsze miejsce rozgromiła Trzy Włoski  5:0  . Trzecie miejsce zajęła niespodziewanie drużyna Halówki, która pokazała wszystkim drużyną zgranie i to wystarczyło do zajęcia trzeciego miejsca. Czwarte miejsce zajęła drużyna Lisy z 4, która powinna grać w finale, ale zbyt indywidualnie grali i przez to przegrywali mecz za meczem. Ostatnie miejsce przypadło najmłodszej drużynie Niewiem , która dzielnie walczyła w każdym meczu, ale jeszcze posiada za małe umiejętności.

Wyróżniający zawodnicy:

Najlepszy strzelec z 15 golami -  Kamil Kowalczyk

Wyróżniający zawodnik -  Paweł  Sobierajski

Wyróżniający zawodnik -  Kacper Stróżykiewicz

Wyróżniający zawodnik - Paweł Nadolski

Wakacyjne  Turnieje piłkarskie kształtują charaktery, uczą współpracy w grupie, integrują się z innymi dziećmi, a przede wszystkim bezpiecznie spędzają czas, bo to ważne w tych trudnych czasach, gdzie na każdym kroku czeka na nich niebezpieczeństwo.

Informacja, zdjęcia: Karola Pietrzak