Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:27 maja 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan
A+ A A-

TURNIEJ GETBOLA NA ORLIKU

We wtorek 21 lipca o godz. 15.30 na Orlika przy Gimnazjum nr 2 po pary dniach zmagań zakończył się turniej  "GETBOL"- to młoda odmiana piłki nożnej, która polega na tym, że na małym boisku (pole karne orlika) rywalizuje ze sobą tylko dwójka zawodników na małe bramki do 5 goli. Tutaj trzeba być dobrym obrońcą, technikiem i taktykiem aby wygrać turniej.

Do turnieju zgłosiło się ponad 20 zawodników aby rywalizować o miano najlepszego zawodnika szkół podstawowych. Rywalizacja była zacięta,a mecze obfitowały w niespodzianki, już w takich meczach było widać, że piłka nożna jest nieprzewidywalna. Turniej wygrał Szymon Majer pokonując wszystkich zawodników pokazując wszystkim zgromadzonym cechy dobrego obrońcy, wyprowadzając kontry po których wpadały bramki. W finale przegrywał dwoma bramkami aby w parę minut rozstrzygnąć losy meczu na swoja korzyść i wygrać puchar ufundowany przez Wiesława Pietrzaka. Drugie miejsce zajął Krzysztof Hojczyk  przegrywając jedno spotkanie, pokazując kolegom że już dużo potrafi, ale w decydujących momentach zjada go trema. Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Konieczko który grając codziennie na Orliku zrobił największe postępy, potwierdził wygrywając ze starszymi kolegami. Organizator poczęstował wszystkich młodych zawodników napojami i batonami  za trud włożony w mecze na małe bramki.

Organizator Wiesław Pietrzak zaprasza wszystkie dzieci na Orlika przy Gimnazjum nr 2 w Gryficach na Turnieje piłki nożnej, siatkonogi i par piłkarskich które odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz.15.30.

Informacja, zdjęcia: Karola Pietrzak

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*