Polish English French German Italian Russian
Dzisiaj jest:27 czerwca 2017 roku  |  Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław
A+ A A-

RUMUNIA WYGRYWA TURNEJ Z OKAZJI DNI DZIECKA

Na Orliku przy Gimnazjum nr 2 w Gryficach odbył się Otwarty Amatorski Turniej Piłki Nożnej dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyny z gryfickich osiedli, wcielając się w państwa uczestniczące w mistrzostwach Europy, a młodzież uczestnicząca w turnieju była w przedziale wiekowym 10 -12 lat.

Turniej odbył się  w milej atmosferze, obyło się bez groźnych kontuzji, a drużyny dopingowały się nawzajem. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Uśmiech”- Szkółka Piłkarska „DIEGO” a przeprowadził je sprawnie Wiesław Pietrzak. W tym dniu dzieci miały o co rywalizować, bo puchary i dyplomy dostały wszystkie drużyny a wyróżniający się piłkarze dostali statuetki i medale. Wszystkie dzieci poczęstowane zostały cukierkami, batonami i sokami .Mecze grano każdy z każdym po 20 minut, a sędzia  Wiesław Pietrzak w tym turnieju używał często gwizdka, bo młodzi zawodnicy często przekraczali przepisy. Drużyna z Rumunii  w tym dniu była rewelacją turnieju bo mimo przegrania pierwszego meczu w ogólnej kwalifikacji zajęli I miejsce. Drugie miejsce przypadło Hiszpanii , którzy grali najlepiej ale w decydującym meczu popełnili błąd którego już nie odrobili. Drużyna Francji zajęła III miejsce i pokazała duże możliwości  ale w decydujących momentach zawodzili. Czwarte miejsce przypadło Polsce, którzy grali fajny dla oka futbol i pokazali duże zaangażowanie w wszystkich meczach. Ostatnie miejsce zajęła Portugalia, ale zawodnik tej drużyny został najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia. Najlepszym zawodnikiem  turnieju został Kacper Bogusz który oprócz medalu dostał koszulkę Jakuba Błaszczykowskiego. Serdeczne podziękowania składamy SIS UŚMIECH przy przygotowaniu turnieju i Urzędowi Miasta Gryfice za przyznaną dotację na takie turnieje piłkarskie dla naszych milusińskich.

Najlepsi zawodnicy otrzymali od organizatora Wiesława Pietrzaka medale i słodycze  za zaprezentowanie się na turnieju piłki nożnej z okazji Dnia Dziecka