Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:19 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław
A+ A A-

MAMY TO! "PLAS" MISTRZEM POLSKI!

Tegoroczna edycja „Kinder + Sport” dobiegła końca. Nasza „czwórka” dziewcząt przez trzy dni walczyła w Częstochowie w Turnieju finałowym „Kinder+Sport”.  Po rozegraniu 13 (nomen omen) spotkań nasze dziewczyny zostały MISTRZYNIAMI  POLSKI!

Nasze zawodniczki otrzymały medale i pamiątkowe puchary. To nie koniec wyróżnień. Już w najbliższym tygodniu w towarzystwie ambasadorów turnieju będą obserwować poczynania najlepszych ekip na świecie podczas Final Six Ligi Światowej w Krakowie.

Areną zmagań finałowych uczestników turnieju „Kinder + Sport” była częstochowska hala przy ul. Żużlowej, a więc największy obiekt w Częstochowie, w którym, na co dzień trenują i grają zawodnicy częstochowskiego AZS-u. Zmagania najlepszych drużyn
w poszczególnych kategoriach rozpoczęły się o godz., 9: 00. Mimo że mecze rozgrywano na kilku boiskach równolegle, przy zaciętej rywalizacji i przedłużających się spotkaniach ceremonia zakończenia rozgrywek nieco się opóźniła.

Finały swoją obecnością uświetnił wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Paweł Papke. To właśnie Paweł Papke, obok prezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej – Marcina Weinera, przedstawicieli firmy Ferrero, pomysłodawcy turnieju – Jakuba Malke
i ambasadorów Piotra Gruszki i Sebastiana Świderskiego, wręczał trofea. Oprawa ceremonii pozwalała młodym adeptkom poczuć fakt walki w finale Mistrzostw Polski. Organizatorzy zadbali nie tylko o odpowiednie podia, ale również o takie detale jak konfetti. Poza pamiątkowymi medalami i pucharami przygotowano jeszcze dodatkową atrakcję – wyjazd na finały Ligi Światowej w Krakowie, o którym mówił Sebastian Świderski. – To już będzie w ogóle wielkie święto, bo wyjazd na Final Six Ligi Światowej do Krakowa i kilka dni obcowania z tymi najlepszymi na świecie, z naszą reprezentacją, to na pewno wydarzenie, które pozostaje w pamięci do końca życia tych młodych adeptów siatkówki – mówił wielokrotny reprezentant Polski. W programie organizatorzy zaplanowali nie tylko oglądanie meczów turnieju finałowego, ale również obecność na jednym z treningów reprezentacji Polski, a także część sportową skierowaną do młodych adeptów siatkówki.

Już po powrocie do Gryfic, nasze mistrzynie zostały zaproszone przez Pana Kazimierza Sacia – Starostę Powiatu oraz Burmistrza Gryfic – Pana Andrzeja Szczygła na spotkania, podczas których pogratulowali zawodniczkom, trenerom oraz działaczom sukcesu wywalczenia tytułu mistrzowskiego.

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*