Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:17 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf
A+ A A-

DIEGOWCY POKONALI NIEMIECKIE DRUŻYNY

Na zaproszenie Szkółki Piłkarskiej „DIEGO” do Gryfic przyjechały trzy drużyny niemieckie z okolic Berlina FC Grun – Weib Piesteritz i dwie FSV Blau – Weib Mahlsdorf, aby rozegrać Turniej piłki nożnej.
Orlik przy Gimnazjum Nr 2 w sobotę 18 maja br. tętnił życiem, ponieważ oprócz gości z Niemiec były dwie drużyny gospodarzy i jedna z Płotów. Drużyny grały między sobą po 15 minut, a mecze sędziowali trenerzy wszystkich drużyn. Za pierwsze trzy miejsca uczestnicy otrzymali puchary i dyplomy. Dzieci ze Szkółki Piłkarskiej „DIEGO” -jak przystało na gospodarzy- pokazały charakter i wielkie zaangażowanie w meczach, co zaowocowało zwycięstwem w całym turnieju.

Nasza pierwsza drużyna pokonała w grupie w pierwszym meczu kolegów z Płotów Polonię 3:2 i FSV Blau – Weib Mahlsdorf I 1:0 zajęła I miejsce. Natomiast nasza druga drużyna najpierw pokonała FC Grun – Weib Piesteritz 2:1 i FSV Blau – Weib Mahlsdorf II 2:1 i również zajęła pierwsze miejsce w grupie. W meczu o 5 miejsce drużyna FSV Blau – Weib Mahlsdorf II pokonała Polonię Płoty 5:2, a w meczu o III miejsce spotkały się dwie drużyny niemieckie i po bardzo dobrym meczu FC Grun – Weib Piesteritz pokonało FSV Blau – Weib Mahlsdorf I 7:0 nie pozostawiając złudzeń kto w tym dniu był lepszy.
Na wielki finał z udziałem dwóch drużyn z Gryfic czekano z niecierpliwością. Obecni na meczach rodzice i sami piłkarze nie spodziewał się takiego finału, gdyż z niemieckimi drużynami spotykaliśmy się na Międzynarodowym Turnieju „BALTIC CUP” w Kamieniu Pomorskim i Dziwnowie i nigdy z nimi nie wygraliśmy. W meczu o I miejsce Diego I pokonało zdecydowanie Diego II 3:0 i to oni cieszyli się z okazałego pucharu. Zwycięstwo Diego I i II było naszym triumfem i jest przykładem na to że „Trening czyni mistrza”. Opiekunem dzieci ze Szkółki Piłkarskiej "DIEGO" jest Wiesław Pietrzak.

składy:
Diego I: Olaf Sibora, Miłosz Smal, Maciej Jartym, Jakub Kubiak, Oskar Michalonek, Jakub Szram, Kamil Kowalczyk,

Diego II: Jakub Ostaszewski, Konrad Szram, Kajetan Żywica, Damian Jaśnikowski, Igor Kozera, Krzysztof Choiński, Szymon Lemański Mikołaj Budziak

Tabela:
1. Szkółka Piłkarska „DIEGO” I Gryfice
2. Szkółka Piłkarska „DIEGO” II Gryfice
3. FC Grun – Weib Piesteritz
4. FSV Blau – Weib Mahlsdorf I
5. FSV Blau – Weib Mahlsdorf II
6. Polonia Płoty

Tekst: Karolina Pietrzak

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*