Polish English French German Italian Russian
Dzisiaj jest:22 maja 2017 roku  |  Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
A+ A A-

SPORTOWE SUKCESY UCZNIÓW Z WANIOROWA

W Pyrzycach na stadionie OSiR im. Leszka Słoninki, przy pięknej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Szkół i Ośrodków Specjalnych w lekkoatletyce. Organizatorami zawodów byli: Ośrodek Szkoleniowo- Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Pyrzycach, UKS „KLEKS” i Starostwo Powiatowe w Pyrzycach. W zawodach udział wzięło 160 zawodników z 11 szkół. Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy z Waniorowa reprezentowało 7 osób.

Magda Plata zwyciężyła w rzucie piłeczką palantową oraz zajęła drugie miejsce w skoku w dal.

Piotr Kowalski zwyciężył w skoku w dal, a w biegu na 100 m uzyskał czwarty wynik, przegrywając zaledwie 0,1 sek.

Kamila Pajewska zajęła drugie miejsce w skoku w dal, Mateusz Grzybowski zajął drugie miejsce w biegu na 1500 m oraz trzecie miejsce w biegu na 400 m. Adam Sosnowski zajął 6 miejsce w biegu na 200 m.

Na uwagę zasługuje Mateusz Lato, kilkukrotny reprezentant na Mistrzostwach Polski, który był bezkonkurencyjny  i zwyciężył w biegach 400 i 800 m.

W klasyfikacji końcowej uczniowie z Waniorowa zajęli III miejsce w kategorii szkół podstawowych, II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych oraz III miejsce w kategorii szkół zawodowych, zdobywając w sumie 4 złote, 3 srebrne oraz medal brązowy. Do Waniorowa wróciliśmy uśmiechnięci i bardzo zadowoleni. Przywieźliśmy kolejne medale. Oby tak dalej, życzymy dalszych sukcesów.