Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan
A+ A A-

KACPER KOLEJNY RAZ W CZOŁÓWCE

Bardzo sympatycznie było w niedzielę 26 maja br. w gimnazjum w Świerznie, gdzie rozegrano siódmy turniej z cyklu Grand Prix Wybrzeża. W zawodach wzięło udział 53. szachistów.

Organizatorzy, oprócz tradycyjnego poczęstunku (kawa, herbata, domowe ciasta, chleb ze smalcem, grochówka, bigos), w tym roku zorganizowali również zawody... w rzucaniu piłką tenisową do celu. W tej dodatkowej konkurencji "Złotego Byczka" chętnie wzięły udział nie tylko dzieci.

 

Bardzo emocjonująca była walka o zwycięstwo. Faworytów było trzech: Jerzy Kot z Wrocławia, Arkadiusz Korbal ze Szczecina i zeszłoroczny zwycięzca turnieju, gryficki junior – Kacper Karwowski. Gdy w 4. rundzie Kacper wygrał z Jerzym Kotem, wydawało się, że powtórzy swój sukces sprzed roku, tym bardziej, że Jerzy Kot wygrał z Korbalem. Niestety, W 8. rundzie Kacper przegrał ze swoim kolegą – Tobiaszem Smalem – i musiał się zadowolić trzecim miejscem. Turniej wygrał Jerzy Kot, a drugie miejsce zajął Arkadiusz Korbal. W zawodach grało 53. szachistów.

Kazimierz Łaszewski

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*