Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan
A+ A A-

SZKÓŁKA PIŁKARSKA "DIEGO" W DRAWSKU POMORSKIM

Na Finał Wojewódzki Turnieju im. Marka Wielgusa, który odbył się 14 maja br. w Drawsku Pomorskim, zameldowały się 33 drużyny – 11 drużyn żeńskich i 22 drużyny męskie, a wśród nich finaliści powiatu gryfickiego- młodzi adepci Szkółki Piłkarskiej ”DIEGO” z Gryfic z trenerem Wiesławem Pietrzakiem. Diegowcy po losowaniu trafili do grupy: E Chemik Police, Gryf Kamień Pomorski, Flota Świnoujście, Orzeł Wałcz. Trzeba zaznaczyć, że nazwy tych klubów na naszych chłopcach zrobiły wrażenie i pojawił się strach w oczach, bo to czołowe drużyny w województwie, których seniorzy grają w I i III ligach.

 

W pierwszym meczu dzieci ze Szkółki „Diego” pokonali Chemik Police 4:2 po 2 bramkach Kamila Kowalczyka,  Krystiana Wałęgi i Oskara Michalonka. W drugim meczu pokonaliśmy 2:0 Gryf Kamień Pomorski po bramkach Kamila Kowalczyka, Krystiana Wałęgi. Następny mecz to Flota Świnoujście i wysoka wygrana 4:1 po bramkach niezawodnego Kamila Kowalczyka i najmłodszych w drużynie Szymona Wysockiego oraz 2 bramkach Damiana Jaśnikowskiego. W ostatnim meczu nasi zawodnicy zagrali z Orłem Walcz, który aby awansować musiał ten mecz wygrać i od samego początku zaatakował naszych zawodników aż gorąco zrobiło się  pod naszą bramką. Zawodnicy z Wałcza górowali nad nami warunkami fizycznymi, ale to my strzeliliśmy bramki, pierwszą strzelił Kamil Kowalczyk, następnie Oskar Michalonek i Krystian Wałęga. Radość piłkarzy była ogromna bo wygraliśmy 3:0 i z pierwszego miejsca awansowaliśmy do ósemki najlepszych drużyn w województwie.

Niestety w walce o czwórkę trafiliśmy na Football Academy Szczecin i przegraliśmy go 6:0, ostatecznie zajęliśmy miejsce w przedziale 5-8 .

Skład Diegowców:

Mikołaj Budziak, Jakub Ostaszewski, Jakub Pietrzak, Jakub Szram, Jakub Wąsik, Szymon Wysocki, Damian Jaśnikowaki. Krystian Wałęga ,Oskar Michalonek, Jakub Kubiak, Kamil Kowalczyk, Maciej Jartym, Miłosz Smal. Trener Wiesław Pietrzak

                                                                                                                

Informacja: Karolina Pietrzak

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*