Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/czwartkowicze
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/czwartkowicze


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:27 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
A+ A A-

CZWARTKOWICZE NA MEDAL

W Łodzi w dniach 21-23 czerwca 2013 r. rozegrano XIX edycję Ogólnopolskich Finałów ,,Czwartków Lekkoatletycznych”.

Na starcie do rywalizacji stanęło 2400 dzieci z 71 ośrodków –organizujących  tę  imprezę.  Stadion AZS Łódź, na którym rozgrywano finały, dawno nie gościł takiej rzeszy dzieci. Podczas otwarcia i przemarszu ekip, trzeba było utworzyć podwójny szpaler, aby pomieścić wszystkich przedstawicieli poszczególnych miast. Poziom sportowy dzieci wzrasta, z roku na rok zostają poprawiane sportowe rekordy ,,Czwartków”. Wśród finalistów startujących w Łodzi byli również gryficzanie.

Szkołę Podstawową Nr 4 w Gryficach reprezentował Krystian Wałęga i Jakub Kubiak, Szkołę Podstawową  Nr 3 w Gryficach Adam Kuta i Szkołę Podstawową w Wyszoborze Jakub Kwiręg. Młodzi gryficcy lekkoatleci bez kompleksów zaprezentowali się w sobotnich eliminacjach. Jakub Kwiręg rzucając piłeczką palantową  48,5 m wyprzedził 21 zawodników, ale do finału się nie zakwalifikował, Jakub Kubiak poprawił rekord życiowy w biegu na 300 m -49,80 sek. , Adam Kuta zajął w swojej serii III miejsce również ustanawiając rekord życiowy na 300 m -49,46 sek., obaj startowali w roczniku 2001 i do ścisłego finału zabrakło niewiele. Historycznego akcentu dokonał jednak najmłodszy ze startujących Krystian Wałęga zdobywając  po raz pierwszy medal dla Gryfic. Krystian startujący  w roczniku 2002 na 300 m wygrał swoją serię, uzyskał w sobotnich eliminacjach 47,73 sek. ustanawiając rekord życiowy i z trzecim czasem po rozegraniu wszystkich serii zakwalifikował się do niedzielnego finału. Niedzielny finał z ósemką najlepszych zawodników był dużą niewiadomą, po całodniowym pobycie na stadionie, panującym upale i zmęczeniu po eliminacjach. Na starcie stanęli Orzłowski Jakub Jarocin, Tustanowski Michał Lublin,  Wałęga Krystian Gryfice,  Bogdanowicz Mikołaj Szczecin, Tarasiewicz Oliwier Toruń, Obuchowicz Hubert Lidzbark, Gładkowski Jakub Wrocław, Kowalik Maciej Kruszwica. W rywalizacji do samej mety przy ogłuszającym dopingu Krystian Wałęga zajął II miejsce poprawiając kolejny raz ,,życiówkę”- 46,53 sek.  i zaraz po biegu został udekorowany przez panią Prezydent Łodzi Hannę Zdanowską pucharem i nagrodami rzeczowymi. Krystian podnosi swoje umiejętności sportowe w sekcji biegowej Chrobrego Gryfice pod kierunkiem Łukasza Przybysza - Gratulujemy!!

 Organizacja jesiennych i wiosennych ,,Czwartków lekkoatletycznych” w Gryficach oraz wyjazd na finał Ogólnopolski do Łodzi był możliwy dzięki dotacji z Urzędu Miejskiego Gminy Gryfice dla organizatora tej imprezy- Klubu Sportowego Chrobry Gryfice. Wprowadzenie wszystkich wyników z gryfickich eliminacji było możliwe dzięki zaangażowaniu pana Artura Lecha, który systematycznie każdy wynik uzyskany w Gryficach umieszczał na stronie ogólnopolskiej ,,Czwartków” w Warszawie.

Dzieci szkół podstawowych zapraszamy od nowego roku szkolnego do rywalizacji w ,,czwartkach” o przyszłoroczny wyjazd również do Łodzi.

Koordynator Gryfickich ,,Czwartków”

Janusz Przybysz

 

{gallery}czwartkowicze{/gallery}

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*