Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:18 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
A+ A A-

DIEGOWCY WYGRYWAJĄ W PŁOTACH

Szkółka Piłkarska „DIEGO” od  nowego sezonu 2013/14  bierze udział w rozgrywkach zorganizowanych przez ZZPN w Orliku 2003, 2004 i Lokalnej Lidze Młodzików. Niestety po paru latach brania udziału w lidze trampkarzy kierownictwo Szkółki „DIEGO” zrezygnowało z trampkarzy ponieważ Gminna  Komisja Sportu  nie przydzieliła odpowiednich funduszy.

 Na pierwszy mecz sezonu nasze Orliki 2003 pojechali na turniej do Płot, aby rozegrać na obiekcie Polonii mecze w kategorii Orlik starszy. Diegowcy do Płot udali się jako doświadczona drużyna, ponieważ rok temu grając z rok starszymi drużynami nabrała doświadczenia. Młodzi adepci Szkółki Piłkarskiej „DIEGO” nie zawiedli, pewnie pokonując wszystkie zespoły. W pierwszym meczu  nasza  drużyna pokonała Wybrzeże Rewalskie Rewal 3:1 po bramkach Oskara Michalonka, Damiana Jaśnikowskiego i Jakuba Wąsika. W drugim meczu rozgromiła  Polonię Płoty 6:1 po 2 bramkach  Oskara Michalonka, 2 – Szymona Wysockiego, Witka Groewalda i Damiana Jaśnikowskiego.  Był to dobry mecz w wykonaniu przeciwników a nasi chłopcy pokazali wszystkim zgromadzonym składne akcje i przepiękne gole strzelone za co dostali od kibiców brawa. W swoim trzecim meczu zawodnicy Diego zagrali z Regą Trzebiatów  i nie zlekceważyli przeciwnika bo  od pierwszego gwizdka sędziego atakowali i pressingiem kryli przeciwnika, a na efekty nie trzeba było długo czekać bo po pierwszej połowie było 3:0. W drugiej połowie kontrolowali sytuację a trener wprowadził młodych zawodników z rocznika 2004 i  ostatecznie skończyło się 4:2, a bramki strzelali  Krzysztof Hojczyk, Damian Jaśnikowski, Jakub Wąsik i nasz bohater Oskar Michalonek.  W swoim ostatnim meczu pokonali Gryf Kamień Pomorski 1:0 po bramce Krzysztofa Hojczyka.

W tym turnieju Szkółka Piłkarska „Diego” grała w następującym składzie: Szymon Lemański, Jakub Wąsiik, Oskar Michalonek, Jakub Szram, Szymon Wysocki, Jakub Pietrzak, Hubert Malko, Szymon Koziorowski, Witold Groenwald i Damian Jaśnikowski. Opiekunem drużyny jest Wiesław Pietrzak.

 

W czwartek 19 września swoje mecze  w Lokalnej Lidze Młodzików zaczynają chłopcy z rocznika 2001/02 a zagrają  na stadionie Miejskim z Spartą Gryfice.

 

 WYNIKI

Szkółka Piłkarska „Diego”   -  Wybrzeże  Rewalskie  Rewal   3:1(1:0)               

Polonia Płoty    -  Szkółka Piłkarska "Diego"   1:6(2:1)

Szkółka Piłkarska „Diego"  - Rega Trzebiatów   4:2(3:0)

Szkółka Piłkarska „Diego"- Gryf Kamień Pomorski  1:0(0:0)

 

Info:  Karola Pietrzak

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*