Polish English French German Italian Russian
Dzisiaj jest:22 sierpnia 2017 roku  |  Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz
A+ A A-

SZKÓŁKA PIŁKARSKA "DIEGO" WYGRAŁA ZE SPARTĄ GRYFICE

W  czwartek  19 września br. na Stadionie Miejskim w Gryficach rozpoczęto sezon jesienny 2013/14 w  LOKALNEJ LIDZE MŁODZIKÓW, których organizatorem jest ZZPN Szczecin. Mecz rozegrano na połowie pełnowymiarowego boiska 3x20 minut.

W pierwszej kolejce doszło do pojedynku derbowego  Szkółki Piłkarskiej „Diego”  ze  „Spartą”  Gryfice  w którym młodzi  Diegowcy  pokonali rywala 7:0(6:0) po bramkach: 2-  Igora Kozery, Jakuba Kubiaka, Kajetana Żywicy, Kamila Kowalczyka, Krystiana Wałęgi i Damiana Jaśnikowskiego. Piłkarze Szkółki Piłkarskiej „Diego” trenowani przez Wiesława Pietrzaka  tworzą zgrany zespół od  września 2011 , nabierając doświadczenia w rozgrywkach Orlików. Jak pokazał rozegrany mecz, młodzi adepci piłki dzięki zaangażowaniu, ambicji i wytrwałości w dążeniu do celu wygrali ten mecz. W pierwszej połowie zdecydowanie lepsze wrażenie  na boisku sprawiali Diegowcy  czego efektem było strzelenie Sparcie sześciu  bramek. Mądra gra taktyczna, granie piłką, sprawiło że zawodnicy Sparty nie mogli znaleźć sposobu na kolegów uczących się w Szkole Podstawowej Nr 4.  Zawodnicy Szkółki „DIEGO” intensywnie ćwiczą na hali sportowej, Orliku i oto są efekty.

Druga połowa zaczęła się od ataków Sparty, która nie miała już nic do stracenia,  zaatakował cały zespół, ale podopieczni  trenera Wiesława Pietrzaka kontrolowali mecz i przejęli inicjatywę na boisku, pokazując wszystkim zebranym, że są zespołem który nie przypadkowo w pierwszej połowie strzelił sześć pięknych bramek. Zawodnicy Sparty próbowali atakować ale w tym dniu lepsi byli młodzi piłkarze Szkółki, którzy w drugiej połowie powiększyli swoją przewagę jeszcze jedną bramką autorstwa Kajetana Żywicy. Trzecia połowa to ataki Diegowców i fenomenalna obrona bramkarzy Sparty, którzy bronili jak w transie i tylko im drużyna zawdzięcza, że przegrana nie była większa.

Info, foto: Karolina Pietrzak