Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:26 marca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa
A+ A A-

MINISTRANCI Z GRYFIC NA PODIUM

W sobotę 28 września 2013 r. z okazji przypadającego kilka dni wcześniej święta patrona dzieci i młodzieży św. Stanisława Kostki odbył się Turniej Piłki Nożnej o puchar dziekana dekanatu Trzebiatów.

Rozgrywki poprzedziła Msza Święta sprawowana o godz. 9.00 w Sanktuarium Macierzyństwa NMP przez ks. prałata Andrzeja Dowala. W homilii ks. kustosz porównał rozgrywki do turnieju, a zawodników do rycerzy, którzy są szlachetni. Ministranci tak jak rycerze postępują szlachetnie i dobroczynnością zdobywają nagrodę życia wiecznego. Następnie wszyscy udali się na boisko przy Szkole Podstawowej nr 2, aby tam rozpocząć zabawę. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach: dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży z gimnazjum.

W rozgrywkach uczestniczyli ministranci i uczniowie z trzebiatowskich szkół, a także ministranci z Gryfic wraz ze swoim opiekunem ks. Pawłem Wiśniewskim. Już po pierwszym meczu widać było, że walka będzie zacięta. Wszystkie mecze były niezwykle emocjonujące. W przerwie był przewidziany ciepły posiłek. Na zakończenie ks. dziekan Andrzej Dowal wręczył pamiątkowe puchary i dyplomy gratulując młodym piłkarzom sukcesów. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze SP nr 1 w Trzebiatowie, drugie miejsce zajęła drużyna „Karolki”, a na trzecim uplasowała się drużyna z SP nr 2 w Trzebiatowie. W kategorii szkół gimnazjalnych zwycięzcą okazali się ministranci z Trzebiatowa, a na drugim miejscu uplasowali się ministranci z Gryfic. Podsumowując należy wspomnieć o wspaniałej publiczności i kulturalnej atmosferze.   Ks. dziekan skierował słowa podziękowania głównemu organizatorowi rozgrywek ks. Przemysławowi Kryszczyńskiemu, a także za okazaną pomoc panu Leszkowi Stule, jak również Dyrektorowi DPS – panu Tadeuszowi Korek i jego zespołowi za przygotowanie pysznego bigosu. Wszystkim zaangażowanym: Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2, panu Stanisławowi Kapciak, sędziom, panu Grzegorzowi Szafrańskiemu za pomoc – wielkie Bóg zapłać.

Tekst i foto: ks. Przemysław Kryszczyński (Trzebiatów)

 

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk