Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
A+ A A-

DRUŻYNA FLORUSIE WYGRAŁA NA ORLIKU

W czwartek 20 lutego br. o godz. 13.00 na Orliku przy Gimnazjum Nr 2 w Gryficach po raz drugi odbył się Otwarty Amatorski Turniej Piłki Nożnej dla dzieci Ferie 2014. Do Turnieju zgłosiło się 5 drużyn: Florusie, Ciecie Malinowe, Gumisie, Wróbelki i Fc Kirii. Pogoda jak na luty była dobra do rozegrania meczy piłkarskich, ponieważ nie padało i było ciepło, a młodzi piłkarze spragnieni rywalizacji pokazali wszystkim zgromadzonym pomysł na pokonanie przeciwnika. Organizatorem tego Turnieju była Szkółka Piłkarska „DIEGO” i Gimnazjum nr 2, a przeprowadził je i poprawnie sędziował Wiesław Pietrzak.

Ponad 50 zawodników rywalizowało ze sobą aby miło na sportowo spędzić czas i wyłonić najlepiej grającą drużynę. Pierwsze miejsce i puchar niespodziewanie wygrała drużyna Florusie, która była najlepiej zorganizowana, grała ambitnie i to jej się opłaciło bo pokonała jednego z faworytów Gumisie. W meczu o 3 miejsce najmłodsza drużyna Ciecie Malinowe pokonała Fc Kirii 4:2, ale do ostatniego gwizdka toczył się zacięty bój o zwycięstwo. Ostatnie miejsce przypadło dziewczęcej drużynie Wróbelki, która pokazała kibicom i drużynom, że dziewczyny też potrafią grać w piłkę nożną.

Podsumowując ten amatorski turniej, który odbył się podczas ferii zimowych można stwierdzić jedno, że dzieci chętnie uczestniczą w zorganizowanych turniejach mimo kalendarzowej zimy.

Jeżeli pogoda dopisze to w drugim tygodniu ferii również odbędą się dwa turniej dla wszystkich chętnych, którzy chcą rywalizacji z innymi drużynami. Warto nadmienić, że każda uczestnicząca drużyna otrzymała puchary ufundowane przez Prezesa Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Uśmiech”.

 

WYNIKI:

Fc Florusie  -  Gumisie  2:0

Ciecie Malinowe  -  Wróbelki  4:1

Fc Florusie   -   Fc Kirii   3:3

Gumisie   -  Wróbelki  4:0

Ciecie Malinowe  -  Fc Kirii  4:0    

Fc Kirii  -  Gumisie    3:1

Fc Florusie - Ciecie Malinowe 1:0

Fc Kirii  - Wróbelki  5:0

Gumisie  -  Ciecie Malinowe 3:1

Fc Florusie  -  Wróbelki   4:2

 

1. Florusie

2. Gumisie

3. Ciecie Malinowe

4. Fc Kirii

5. Wrobelki

 

Informacja: Karolina Pietrzak       

 

                                                                                   

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*